PILNE: Oto ceny paliw na w weekend. Diesel, benzyna i LPG najtaniej od miesięcy

PILNE: Oto ceny paliw na w weekend. Diesel, benzyna i LPG najtaniej od miesięcy

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo

Podaj dalej

13 i 14 sierpnia to weekend, w którym ceny paliw będą najniższe od wielu miesięcy. Diesel oraz benzyna doszły do poziomu, który jak na razie można uznać za ten, który będzie towarzyszył nam w najbliższym czasie. To doskonała okazja do tego, aby zatankować pełny bak paliwa i wybrać się na spacer poza miasto. Za tydzień może być nieznacznie, bo nieznacznie, ale drożej.

Najniższe ceny paliw w Polsce

benzyna diesel ceny paliw cena paliwo paliwa brak
fot. freepik.com – shyachlo

Za nami bardzo udany tydzień, jeżeli chodzi o ceny paliw na stacjach. W zasadzie to już kolejny, który pozwolił na to, aby poczuć nieco ulgę w portfelu. Do piątku paliwo tylko i wyłącznie taniało, lecz z każdym kolejnym dniem coraz mniej, lecz tendencja się utrzymywała. W przypadku oleju napędowego doszło jednak w końcu do przełamania.

Biorąc pod uwagę średnią cenę hurtową z czwartku i porównując ją z piątkową, widać, ze diesel zdrożał o jeden grosz. To oznacza to, o czym informowaliśmy już wcześniej – czas na stabilizację cen i skoki ”góra oraz dół”. Tak będzie do czasu, aby znów nie pojawi się jakiś większe czynnik, który pozwoli obniżyć ceny paliw lub… niestety je podnieść.

Benzyna jeszcze nie zanotowała wzrostu ceny i znów potaniała. Lecz różnica jest bardzo nieznaczna i trudno nawet stwierdzić, że cena jest niższa chociażby o jeden grosz. To także pokazuje, że dobiliśmy już do dna na ten moment. Trzeba zatem teraz bacznie obserwować stacje paliw i korzystać z tankowania tam, gdzie jest ono najtańsze. Bo różnice w cenie wciąż mogą wynosić nawet kilkadziesiąt groszy.

ceny paliw bak paliwa
fot. freepik

Przyszły tydzień droższy

Cena ropy pokazuje, że po weekendzie kierowców mogą czekać podwyżki na stacjach. Ceny paliw pójdą w górę, bowiem w górę poszła także ropa, która dobija do poziomu 100 dolarów za baryłkę. W zasadzie taka wartość utrzymywała się na koniec poprzedniego miesiąca, zanim diesel i benzyna nie potaniały o około 50 groszy.

Na tak duże podwyżki jednak nie ma co liczyć i się ich bać. Sytuacja jednak na pewno nie jest dobra w kontekście kolejnych dni, bo pokazuje, że sytuacją z ropą na świecie wciąż nie wygląda mimo wszystko dobrze. Kierowcy muszą być zatem przygotowani na wahania cen, ale do tego są już raczej przyzwyczajeni wszyscy. Kolejne większe ruchy zapewne nastąpią na przełomie sierpnia i września, bądź w drugiej połowie września – na początek jesieni.

paliwo diesel benzyna ceny
fot. freepik.com – shyachlo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News