PILNE: Oto ceny paliw na pierwszy weekend lipca. Ile zapłacą kierowcy za diesel, benzynę oraz LPG?

PILNE: Oto ceny paliw na pierwszy weekend lipca. Ile zapłacą kierowcy za diesel, benzynę oraz LPG?

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Nadszedł weekend, a w dodatku pierwszy w nowym miesięcy. Dla kierowców jak mało kiedy ważne są zatem ceny paliw, bowiem to czas wakacji i czas mniejszy bądź większych wyjazdów. Jak się pokazuje lipiec wcale nie jest tak strasznym miesiącem, jak rysowali go niektórzy eksperci i analitycy w branży. Na razie będziemy mieli do czynienia z jednymi z najniższych cen w ostatnim czasie.

Ceny paliw na pierwszy weekend lipca

diesel ceny paliw
fot. freepik

Bardzo duży spadek notuje z dnia na dzień diesel, który po prostu tanieje w oczach. Jego cena od półtora tygodnia nieustannie leci w dół, a tylko od czwartku do piątku paliwo to potaniało aż o 10 groszy! Różnicę w cenie zaczyna być widać na stacjach paliw, które muszą nieustannie korygować swoje ceny. W weekend tankowanie tego paliwa powinno kosztować nawet około 7,60 zł/l.

Benzyna niemal cały czas na koniec czerwca utrzymywała się na podobnym poziomie. 1 lipca jednak jej średnia cena w hurcie jest najniższą od wielu tygodni. To także bardzo dobry prognostyk, przed tym co może nas czekać w kolejnych dniach. 95-tka na stacjach paliw powinna być warta niemal tyle samo co diesel, z kilkugroszową przewagą.

Ceny paliw są niższe, a to na pewno doskonała informacja dla kierowców. Warto również pamiętać o promocjach, jakie przygotowały już niektóre stacje paliw. Dzięki nim od podanych wartości na pylonach można liczyć jeszcze na obniżki, na poziomie 30-40 groszy. Tym samym kto wie, czy już za kilkanaście dni pierwsi kierowcy nie zapłacą w końcu poniżej 7 złotych za litr paliwa.

paliwo diesel benzyna
fot freepik

Co przyniesie lipiec?

Na razie niewątpliwie kierowcy mają powody do zadowolenia, ale myślami są już w kolejnych dniach i tygodniach. Pozytywne na pewno jest to, że cena ropy znów spadła do poziomu poniżej 110 dolarów za baryłkę. Dzięki temu można liczyć, że to nie koniec spadków ceny paliw na stacjach. Niepokoić może jednak na pewno to, że dolar osiągnął wartość 4,50 zł/l. Złotówka jest zatem tak słaba, jak kilka dni po wojnie względem tej waluty. To na pewno bardzo zły sygnał.

Do tego wszystkiego na horyzoncie mówi się o problemach z wydobyciem ropy w niektórych krajach. Mowa tutaj głównie o Libii czy Ekwadorze, co może źle wpłynąć na podaż, a tym samym podnieść koszty tankowania. Lipiec uchodzi za jeden z najdroższych miesiąców w roku, ale jak na razie zaczął się on dość przyzwoicie. I oby tak samo można było powiedzieć, gdy będziemy zbliżać się do sierpnia.

ceny paliw benzyna diesel
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News