PILNE: Oto ceny od 1 lutego za diesel, benzynę i LPG! Będzie naprawdę tanio na stacjach paliw

PILNE: Oto ceny od 1 lutego za diesel, benzynę i LPG! Będzie naprawdę tanio na stacjach paliw

diesel paliwo ceny

Podaj dalej

Znamy już cenę za diesel, benzynę oraz LPG jaka będzie obowiązywała od następnego miesiąca. A do tego czasu pozostało już daw tygodnie, a więc kto mało jeździ, lepiej żeby już dobrze rozplanował sobie tankowanie. Bo nie ma co napełniać baku do pełna, jeżeli przewidujemy, iż jego duża ilość pozostanie nam 1 lutego.

PO ile będzie diesel, benzyna i LPG

tankowanie paliwo diesel

To już ostatnia prosta przed kolejnymi obniżkami na stacjach. Wedle zapowiedzi słów Mateusza Morawieckiego, które wypowiedział już jakiś czas temu, ceny paliw powinny spaść nawet o 70 groszy. Do tego co nas czeka ustosunkował się prezes PKN Orlen, który na dzień dzisiejszy zapowiedział, po ile w kolejnym miesiącu powinniśmy tankować.

– Paliwa są cenotwórcze w każdej dziedzinie gospodarki. Jeśli VAT spadnie z 23 na 8 proc., to my oczywiście od razu zaimplementujemy to w rynek hurtowy i w detal. Jak będą wyglądać ceny? Może to być poziom około 5,20 zł/l lub powyżej 5,20 zł/l. Trudno tu i teraz +zaplombować ceny+ na tym poziomie – powiedział prezes PKN Orlen, odnosząc się do swoich stacji paliw.

Podkreślił jednak znacząco, że tak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy. A ceny paliw mają to do siebie, że zmieniają się co dzień, co jest działaniem rynkowym. Obecnie średnie paliw w całej Polsce wynoszą – diesel, 5,77 zł/l, a benzyna 5,72 zł/l donosi e-petrol.pl. Tym samym podobna różnica powinna zostać zachowana wraz z początkiem lutego.

diesel benzyna paliwo

Rynek pokazuje, że ceny paliw będą rosły

To jakie napotkamy ceny za diesel, benzynę i LPG na początku lutego, nie oznacza, że takie same będą w kolejnych tygodniach. Już dzisiaj analitycy alarmują o wzrostach, które nadchodzą i pojawią się już niebawem. Oznaczać to będzie, że paliwa będą po prostu nieustannie drożały. Tak jak mieliśmy z tym do czynienia niemal przez cały poprzedni rok.

Warto o tym wiedzieć, bo nadchodzi moment, w którym po raz kolejny istotne będzie to, że im szybciej zatankujemy tym… taniej. To pokazuje, że tarcza antyinflacyjna była i jest niezwykle potrzebna. Chroni ona nas przed większymi wydatkami nie tylko na stacjach paliw, ale m.in. w sklepach.

ceny paliw diesel

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News