PILNE: Oto cena za diesel, benzynę i LPG po obniżkach rządu?! Nie tak to miało wyglądać

PILNE: Oto cena za diesel, benzynę i LPG po obniżkach rządu?! Nie tak to miało wyglądać

instalacja LPG diesel

Podaj dalej

Jak wiadomo od dłuższego od 20 grudnia kierowców czeka obniżka ceny za diesel, benzynę i LPG. Wszyscy z niecierpliwością czekali na informację prognoz odnośnie stawek, jakie przyjdzie nam płacić za wspomnie paliwa. Okazuje się jednak, że nie ma tutaj mowy o obniżkach rzędu 30, 20, a nawet 10 groszy. O co dokładnie chodzi?

Paliwo ma moc

Na piątkowe informacje e-petrol.pl czeka zawsze duża grupa kierowców. Prognozy detalicznych cen paliw sa dobrym odniesieniem do tego, co nas czeka w kolejnym tygodniu przy dystrybutorach. Wiadomo, że rząd przygotował obniżki, ale tych nie widać na powyższej grafice. Widać tylko niewielkie ruchu w dół, ale i też w górę, jeżeli chodzi o ceny.

Potanieć ma tylko benzyna 95 i LPG, a kolejno mowa tu maksymalnie o dwóch groszach i sześciu groszach. Z kolei diesel ma być nawet droższy o 1 grosz od tego, co płaciliśmy teraz i tak samo benzyna 98. Z czego wynikają te ceny i dlaczego nie ma obniżek? Od tych sum, bowiem będą dopiero wychodziły obniżki, które nas czekają. A te nie zostały uwzględnione w zestawieniu.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną bardzo istotną rzecz. Choć obniżki mają wejść w życie od 20 grudnia, to jednak… wciąż nie ma gotowej ustawy! Ta dopiero co wyszła z Senatu i wróciła do Sejmu. Ma być uchwala w trybie pilnym, aby zdążyć na wprowadzenie jej w życie zgodnie z planem. Pozostaje mieć nadzieje, że pod tym względem nie zajdzie nic niespodziewanego. Kierowcy w całej Polsce mogliby poczuć się mocno rozczarowani.

Ustawa na pewno wejdzie w życie

Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że ustawa zmniejszająca ceną za diesel, benzynę i LPG, na pewno wejdzie w życie. Jest to element tarczy antyinflacyjnej i niewątpliwie kłamstwo w tym przypadku sporo by kosztowało rząd. Nie powinno także być poślizgu jeżeli chodzi o dzień, bowiem ustawa w najbliższych godzinach będzie przegłosowywana w Sejmie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News