PILNE: Oto aktualna cena za diesel i benzynę. Kierowcy aż przecierają oczy ze zdziwienia

PILNE: Oto aktualna cena za diesel i benzynę. Kierowcy aż przecierają oczy ze zdziwienia

diesel ceny paliw benzyna

Podaj dalej

Nic tak w ostatnich dniach nie budzi zainteresowania kierowców, jak to ile zapłacą za diesel i benzynę. Wynika to z racji tego, że ceny paliw potrafią się zmieniać praktycznie z dnia na dzień. I to nie o grosze, które nawet ciężko zauważyć i na które ciężko zwrócić uwagę. Mowa tutaj nawet o kilkudziesięciu groszowych różnicach, jakie uderzają w nasz portfel.

Diesel i benzyna – aktualna sytuacja na stacjach paliw

paliwo diesel benzyna
fot. freepik.pl

W ostatnich kilku dniach i kilku godzinach sytuacja związana za ceną za diesel oraz benzynę znacząco się uspokoiła. Po ponad tygodniowych podwyżkach i ryzyku przekroczenia ceny 8 złotych za olej napędowy, takie ryzyko się oddaliło. Nawet można śmiało powiedzieć, że tendencja po raz kolejny się odwróciła i paliwo te zacznie tanieć!

Widać to po cenach hurtowych, które po lekkim spadki od trzech dniach się nie zmieniają. A wynika to z tego, że przez ostatnie dni cena ropy spad, co jest znakomitą informacją. We wtorek o poranku jest ona wyceniana na poziomie około 107 dolarów za baryłkę. W dodatku tendencja jest spadkowa. Wynika więc z tego jednoznacznie, że lada moment czekają nas spadki ceny za diesel oraz benzynę.

Obecnie cena za olej napędowy nie powinna być mniejsza niż 7,75 zł/l. Stacje paliw jednak korzystają z przywileju, że kupiły towar wcześniej, po niższej cenie. W dodatku widze, że cena za ropę spada, a więc mogą ją spokojnie regulować. Identycznie zresztą wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o benzynę. Tutaj sytuacja wygląda niemal identycznie, choć w tym przypadku należy mówić o cenie nie mniejszej niż 6,70 zł/l.

diesel paliwo cena
fot. freepik.pl

Ceny paliw się ustabilizowały

Duży niepokój na rynku około tygodnia temu przeniósł podwyżki ropy, ale jak się okazuje chwilowe. Wynikało to z kilku czynników, a jednym była kwestia odcięcia ropy przez Europę. Do takiej sytuacji jednak nie doszło, a przyjazd prezydenta Stanów Zjednoczonych do Europy niewiele zmienił. To dobra wiadomość dla kierowców tankujących diesel oraz benzynę.

Znów bowiem widać pewną stabilizację na rynku, a także to, iż ceny powinny teraz bardziej spadać niż rosnąć. Do pełni szczęścia jednak wciąż daleka droga, bowiem sytuacja jak widać zmienia się z dnia na dzień. Wiele przeróżnych czynników może zarówno pozytywnie, jak i negatywnie wpłynąć na cenę ropy i cenę paliw w hurcie. A jest to kluczowe wobec tego, jaka cena detaliczna będzie na stacji za diesel oraz benzynę.

diesel ceny paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News