PILNE: Ostatni tydzień Polacy tankują taniej! Od 1 września diesel, benzyna i LPG mocno w górę

PILNE: Ostatni tydzień Polacy tankują taniej! Od 1 września diesel, benzyna i LPG mocno w górę

benzyna stacja paliw

Podaj dalej

Kończy się tanie tankowanie dla Polaków. Diesel, benzyna i LPG od przyszłego tygodnia zdrożeją i to dość wyraźnie, bowiem nie o kilka groszy, a o kilkadziesiąt. Kto zatem planuje zaoszczędzić lub załatwić coś dalej, niech się śpieszy. Od 1 września paliwa na stacjach znów zaczną bardziej przyprawiać o ból głowy wszystkich kierowców.

Diesel, benzyna i LPG ostatnie dni tańsze

diesel benzyna ceny paliw cena
fot. freepik

W kolejny czwartek skończą się promocje na większości stacji paliw w naszym kraju. Te obowiązywały przez cały okres wakacyjny i z reguły oferowano tańsze tankowanie o 30 groszy, a nawet i 40 groszy. W przypadku LPG także pojawiały się różne promocje, ale na znacznie mniejsze sumy. To z racji tego, że paliwo to jest tanie już samo w sobie.

Polacy przez około dwa miesiące mieli do dyspozycji możliwość, aby zatankować diesel, benzynę i LPG w niższej cenie. Promocje na pewno się sprawdziły, choć dla niektórych kierowców były one uciążliwe z racji tego, że musieli ciągle obliczać i szukać gdzie taniej. Zdecydowanie łatwiej dla wielu osób jest sczytać cenę z pylonu i na tej podstawie tankować.

PILNE: Od 1 września koniec promocji na paliwo. Jest jednak sposób, aby przedłużyć tańsze tankowanie!

Tym bardziej, że promocje w przypadku niektórych stacji zmieniały się w trakcie jej trwania. Kierowcy nie mają czasu na to, aby interesować się na bieżąco tego typu sprawami. Z reguły jadą i tankują, niż wcześniej wczytują się w lekturę każdej firm. Na szczęście tego typu kłopoty powoli dobiegają końca i wróci pod tym względem normalność.

benzyna diesel lpg ceny paliw
fot. freepik.com – rcphotostock

Duże wzrosty cen

W tym okresie niewątpliwie marżę były nieco wyższe niż zapewne byłyby bez promocji. Teraz choć będą mogły być niższe, to i tak ceny będą wyższe. Diesel mocno drożeje, a za nią zapewne będzie drożeć niebawem benzyna. Ratunku ciężko będzie szukać w kontekście tarczy antyinflacyjnej, która jak wiadomo już dawno została wchłonięta.

Pytanie co wymyślą teraz stacje paliw i czy w ogóle coś chcą wymyślić? Walka o kierowców będzie trwać, bo to niewątpliwie dobry okres na to, aby zyskać ich sympatię. Niewątpliwie najlepiej będzie to robić oferując niskie ceny w same w sobie. Bez żadnych kart i dodatków. Tak zawsze wygrywały mniejsze stacje paliw. I zapewne nie działo się to przypadkowo, więc to droga najprostsza i którą każdy zna. A kierowcy z kolei bardzo sobie ją cenią.

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News