PILNE: Odzyskuj nawet 300 zł za diesel, benzynę i LPG miesięcznie! Polski rząd zwraca pieniądze kierowcom

PILNE: Odzyskuj nawet 300 zł za diesel, benzynę i LPG miesięcznie! Polski rząd zwraca pieniądze kierowcom

diesel benzyna stacja paliw zmiany ceny

Podaj dalej

Kierowcy w Polsce mogą odzyskać nawet 3 600 złotych rocznie za diesel, benzynę i LPG. I nie mowa tutaj o przedsiębiorcach, a po prostu o osobach fizycznych, czyli każdym z nas. Chodzi o kwestię możliwości odliczenia od podatków kosztów z tytułu dojazdu do pracy. A taka kwota w wielu przypadkach zwraca się z nawiązką.

Odzyskaj pieniądze za diesel, benzynę lub LPG

Co ciekawe, pieniądze mogą odzyskać także kierowcy, których miejsce pracy mieści się w tyj samej miejscowości. Nie wszystkie osoby wiedza jednak o tym, że koszty związane z wydanymi pieniędzmi na diesel, benzynę czy LPG można odliczyć z podatku. Chodzi o osoby związane umową o pracę, bo to właśnie one mogą odliczyć od opodatkowanej kwoty pracownicze koszty uzyskania przychodu.

To sprawi, że każdy kierowca będzie miał do zapłacenia znacznie niższy podatek. Jeżeli chodzi o kwestię, gdzie znajduje się nasz zakład pracy, ma to jedną kluczową rolę. W przypadku, gdy dojeżdżamy do innego miasta kwota będzie większa, niż gdy mowa o tej samej lokalizacji. Oszczędności i tak są mimo wszystko duże, bowiem jest to kwota 250 złotych.

Istotne jest również o, że aby rozliczyć koszty nie musimy zbierać paragonów i dokumentować poniesionych kosztów. Nie trzeba także raportować wymiaru czasu pracy, odległości, czy też jak często pojawiamy się w pracy. Prawo pod żadnym względem nie daje możliwości odliczenia kosztów w przypadku, gdy przekraczamy te limity tankowania za diesel, benzynę czy LPG. Wówczas podajemy po prostu maksymalną możliwą kwotę – 300 lub 250 zł.

Odlicz pieniądze za paliwo

Nie warto o tym zapominać, bowiem kwoty jak widać naprawdę nie są małe. W dodatku patrząc na ceny paliwa kto tego nie robił wcześniej, powinien się tym zainteresować przy następnym rozliczeniu podatkowym. Z kolei jeżeli nie wiemy jak to dokładnie mamy zrobić, warto skorzystać z pomocy fachowca. Ten będzie wiedział, jak koszty za diesel, benzynę czy LPG wprowadzić na PIT.

W dobie tak wysokich cen paliw niewątpliwie taki zwrot będzie czymś przyjemnym dla oka i niezwykle pomocnym do całego rozliczenia. Kierowcy z reguły bardziej przyzwyczajeni są do tego, że wydają pieniądze. W tym przypadku jednak prawo działa na ich korzyść.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News