PILNE: Oddajcie nam niskie ceny paliw. Ropa właśnie spadła poniżej 100 dolarów za baryłkę!

PILNE: Oddajcie nam niskie ceny paliw. Ropa właśnie spadła poniżej 100 dolarów za baryłkę!

ceny paliw diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Stało się! Godzina 17:25 w Polsce ropa spadła poniżej 100 dolarów za baryłkę. To oznacza, że ceny paliw powinny lada moment ponownie pójść kolejny krok niżej. Wszystko zmierza ku temy, aby lada moment wartości były identyczne, takie jak, gdy diesel i benzyna kosztowały po około 5,50 zł/l. A tak było przed 24 lutego tego roku.

Ceny paliw będą niższe. Ropa potaniała

ceny paliw lpg benzyna diesel
fot. freepik

Od środy na giełdzie obserwujemy tendencję zniżkową, jeżeli chodzi o wartość baryłki ropy. Choć tak naprawdę poniżej 110 dolarów ropa balansuje poniżej 110 dolarów. W końcu jednak doszło do przełamania na które wszyscy czekali – wartość jest już dwucyfrowa, a nie trzycyfrowa. To oznacza, że kolejne spadki cen hurtowych i cen detalicznych na stacjach.

Diesel i benzyna będą zatem tanieć w kolejnych dniach o kolejne kilkadziesiąt groszy. Warto jednak zauważyć jedną rzecz. Wartości cen ropy i dolara przypominają już te, gdy ceny paliw kosztowały około 5,50 zł/l. W teorii oznacza to, że diesel i benzyna powinny kosztować minimum o złotówkę taniej. Tak na razie nie jest przez marżę, jaką nakładają rafinerie.

Ta jednak także powinna się stopniowo kurczyć, zwłaszcza jeżeli bardziej ustabilizuje się cena ropy. A wygląda na to, że pod tym względem jak na razie jest bardzo dobrze. Uwolnienie 120 milionów baryłek pozytywnie wpłynęło na rynek, co właśnie widzimy. Najważniejsze dla kierowców jest teraz to, aby cena nie rosła, a utrzymywała się poniżej 100 dolarów.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Diesel i benzyna już tanieją

Jak już zdążyliśmy poinformować, pierwsze stacje paliw wyceniają diesel poniżej 7 złotych za litr. Benzyna natomiast zaczyna się coraz bardziej zbliżać do równej wartości 6 złotych. Niska cena ropy na pewno pomoże w tym, aby ceny paliw dalej szły w dół. To także znakomita informacja dla gospodarki, względem wysokiej inflacji z którą się mierzymy.

Tankowanie pomału staje się coraz bardziej przyjemne. Oby nie doszło po raz kolejny do szoku cenowego, o którym niektórzy informują. Jak na razie jednak ich zapowiedzi niewiele dają, co też pokazuje, że niekoniecznie mają rację. Wedle wielu analityków teraz powinniśmy się zbliżać do rekordowych cen. A jak widać sytuacja jest odwrotna.

podatek ceny paliwa stacja paliw
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News