PILNE: Od tego tygodnia tankując paliwo zyskujesz więcej. Diesel, benzyna i LPG w nowych cenach

PILNE: Od tego tygodnia tankując paliwo zyskujesz więcej. Diesel, benzyna i LPG w nowych cenach

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Znakomicie rozpoczął się nowy tydzień, jeżeli chodzi o paliwo na stacjach. Już od poranku widać pozytywne zmiany, jeżeli chodzi o ceny paliw, które są znacznie tańsze niż chociażby w weekend. Rozpoczęła się świąteczna batalia o klienta, a kierowcy na takiej rywalizacji mogą tylko zyskać. I co najważniejsze – finansowo.

Paliwo w coraz korzystniejszej cenie

paliwo-tankowanie-zbiornik
fot. freepik

Nowy dzień rozpoczął się od znacznie niższych cen za paliwo, niż np. poprzedni i wszystkie wcześniejsze. Dużo potaniał w ostatnich dniach diesel, benzyna, ale także i LPG. Tankowanie stało się znacznie bardziej przyjemne dla wszystkich osób, a że ma to miejsce przed świętami Wielkanocnymi to tylko dodatkowy plus dla wszytych.

Diesel na większości stacji w Polsce powinien kosztować już poniżej kwoty 7 złotych za litr. Jego cena znacząco się obniżyła w ostatnich dniach i nawet z wyższą marżą, nie powinno być widać siódemki z przodu. Stacje paliw oczywiście potrzebują nieco czasu w takich sytuacjach, aby ceny detaliczne bardziej odzwierciedlały hurtowe. Mimo wszystko to kwestia kilku dni, choć na niektórych stacjach już w ubiegłym tygodniu można było płacić 6,99 zł/l i mniej.

Coraz bardziej realne wydaje się to, że benzyna w tym tygodniu spadnie poniżej kwoty 6,30 zł/l. 95-tka jest coraz bliżej tego, aby w najbliższym czasie kosztować przysłowiową piątkę z przodu. To już będzie o krok od ceny, do której jesteśmy przyzwyczajeni – bądź jak ktoś bardziej woli, akceptujemy ją. LPG także powinno złamać swoją barierę i kosztować mniej niż 3 złote. Jest zatem coraz lepiej!

paliwo-tankowanie-zbiornik
fot. freepik

Stacje paliw zyskują na wizerunku

Nie ma co ukrywać, ale gdy stacje palie oferują wysoką cenę za paliwo, mało przyjemnie jedzie się tankować. Co innego, gdy diesel, benzyna czy LPG są tańsze, wówczas zachęca to do tego, aby częściej korzystać z samochodu i podróżować. A biorąc pod uwagę, że zaczyna sie okres wiosenno-letni, to miejsc do zwiedzania nie zabraknie.

Bo jak na razie widać tylko perspektywy cen w jasnych barwach. Nic nie wskazuje na to, że sytuacja się odwróci i za tankowanie przyjdzie nam płacić więcej. Na pewno dojdzie do momentu, w których obniżki wyhamują, cena za paliwo lekko wzrośnie, ale wszystko będzie już na innych cenach. Nie tak wysokich i rekordowych jak ostatnio.

diesel paliwo cena
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News