PILNE: Od poniedziałku nowe ceny za diesel, benzynę i LPG! Kierowcy tak drogo jeszcze nigdy nie tankowali paliwa

PILNE: Od poniedziałku nowe ceny za diesel, benzynę i LPG! Kierowcy tak drogo jeszcze nigdy nie tankowali paliwa

diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Poniedziałek dla tankujących diesel i benzynę będzie jednym z najczarniejszych dni w tym toku. Ceny tych paliw będzie można uznać za rekordowe w kontekście całej historii naszego kraju. 95-tka niewątpliwie najmocniej uderzy po kieszeniach tych kierowców, którzy musza tankować to paliwo. Cena będzie już bliska kwoty 8 złotych.

Diesel, benzyna i LPG w nowym rozdaniu

ceny paliwo diesel benzyna lpg
fot. freepik

Od kilku dni ceny paliw mocno rosły, ale stacje paliw w takich sytuacjach potrzebują czasu, aby przełożyć ceny na kierowców. Tego doświadczymy już jednak od nowego tygodnia, gdzie poranek dla wielu kierowców będzie dramatyczny dla domowego budżetu. Średnie ceny paliw będą bardzo wysokie, a cały bak paliwa ogromnym wydatkiem.

Diesel powinien kosztować w granicach 7,30-7,50 zł/l, benzyna natomiast 7,70-7,90 zl/l. Jest coraz drożej i trudno spodziewać się, że sytuacja szybo się zmieni. Eksperci nie mają wątpliwości, że przed nami kolejne podwyżki, które podbiją już i tak wysoki ceny paliw. W czerwcu można spodziewać się, że na coraz większej liczbie stacji paliw pojawi się kwota 8 złotych za benzynę.

Prognozy związane z cenami ropy nie są najlepsze, mając na względzie okres wakacyjny i duży popyt. Część osób z rynku paliw uważa, że na krajowym podwórku ceny prędzej wyhamują przez malejący popyt. I to on w pierwszej kolejności może wyhamować podwyżki. Po prostu coraz większa grupa osób będzie rezygnowała z jazdy samochodem. Takiego scenariusza wcale nie można wykluczyć patrząc na to co się dzieje.

ceny paliw diesel
fot. freepik

Broni się tylko LPG

Patrząc ile kosztuje benzyna czy diesel, najlepiej w tym wszystkim prezentuje się LPG. Jego cena kilka dni temu spadła i nie podniosła się w momencie, gdy diametralnie drożały pozostałe paliwa. Mimo wszystko można spodziewać się, że i tutaj nieco się zmieni w najbliższych dniach. Cena będzie się sukcesywnie podnosić.

A tak będzie chociazby ze względu na fakt, że stacje paliw po raz kolejny mogą przerzucić marże na kierowców z pozostałych paliw. Tym samym cena może podskoczyć o kilkadziesiąt groszy. Już z takim obrazkiem mieliśmy do czynienia nie tak dawno. W hurcie paliwo kosztowało około 2,80 zł/l, a na stacjach niemalże złotówkę drożej.

ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News