PILNE: Od poniedziałku diesel poniżej 7 złotych w całej Polsce! I to w naturalnej cenie, a nie z promocją

PILNE: Od poniedziałku diesel poniżej 7 złotych w całej Polsce! I to w naturalnej cenie, a nie z promocją

diesel benzyna ceny paliw

Podaj dalej

Już lada dzień kierowcy w Polsce znów będą płacili za diesel 6,99 zł/l i mniej. Obniżki w hurcie sprawiły, że siódemka zniknie z pylonów przed stacjami paliw. Wszyscy będą mogli odetchnąć trochę z ulgą, bowiem jeszcze nie tak dawno płaciliśmy za olej napędowy około 7,50 zł/l. Szybko jednak paliwo to tanieje i tylko z czwartku na piątek paliwo to potaniało o blisko 10 groszy.

Diesel poniżej 7 złotych

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

Od początku września diesel krok po kroku tanieje, aż w końcu można ogłosić, że jego cena znów będzie poniżej kwoty 7 złotych. Dobrych wiadomości jest jednak więcej, bowiem patrząc na cenę ropy to nie koniec obniżek, a tak ”korzystna cena” powinna zostać z nami na dłużej. Bacznie trzeba się będzie zatem przyglądać kolejnym dniom i tygodniom.

Na tą chwilę w średniej cenie hurtowej diesel kosztuje 6,52 zł/l. Jako, że jest to cena średnia już od poniedziałku pierwsze stacje paliw w Polsce pokażą kwotę 6,99 zł/l z podatkiem. Z kolejnych dniach taka i niższa cena stanie się po prostu standardem, który będzie nam towarzyszył w kolejnych dniach.

Niska cena za olek napędowy powinna nieco wyhamowywać wzrosty wszystkich cen. Trzeba pamiętać, że transport wszystkiego to w dużej mierze właśnie diesel, a drogie paliwo to niestety drogie produkty i usługi. Rzecz jasna nie należy spodziewać się tutaj nagłych obniżek, ale od czegoś musi się zacząć dochodzić do zmian na lepsze. To na pewno dobra kropla, która zacznie drążyć skałę.

paliwo węgiel benzyna diesel
fot. freepik

Benzyna 4 grosze w górę

Warto zwrócić uwagę, że drugi dzień z rzędu drożeje benzyna. Są to jednak dość symboliczne podwyżki, które nie wpłyną znacząco na nasze wydatki za tankowanie. Na razie łącznie 95-tka poszła w górę 4 grosze, ale większej rewolucji pod względem tego paliwa nikt się nie spodziewa. Będa to po prostu delikatne skoki w górę i w dół.

diesel paliwo tankowanie
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News