PILNE: Od nowego tygodnia diesel, benzyna i LPG w lepszych cenach! Przełom czerwca i lipca tańszy dla tankujących

PILNE: Od nowego tygodnia diesel, benzyna i LPG w lepszych cenach! Przełom czerwca i lipca tańszy dla tankujących

diesel benzyna ceny paliw paliwo

Podaj dalej

To będzie jeden z lepszych tygodni w ostatnim czasie dla tankujących diesel, benzynę i LPG. Wedle zapowiedzi w ostatnich dniach czerwca i pierwszych dniach lipca paliwo na stacjach będzie nieco tańsze, w porównaniu do cen jakie płaciliśmy wcześniej. O wielkim przełomie jednak wciąż nie ma jeszcze mowy. Warto też pamiętać, że lipiec statystycznie to jeden z najdroższych miesiąców w roku.

Diesel i benzyna potanieją, a później?

stacje paliw diesel benzyna
fot. freepik

Porównując ceny z ostatniego okresu ceny paliw nie tylko przestały rosnąć, ale nieznacznie spadły. Oczywiście największy spadek notuje tydzień po tygodniu benzyna, która praktycznie od początku czerwca tanieje. 95-tka w cenie hurtowej kosztuje niewiele ponad 7 złotych, ale mało prawdopodobne wydaje się, że to zdoła się pojawić szóstka z przodu w lipcu.

Diesel w czerwcu drożał, ale pod jego koniec złapał zadyszkę i nieco potaniał. To jednak nie są kwoty, które mogą znacząco wpływać na portfele kierowców. Olej napędowy wyciska z wszystkich tankujących wciąż wysokie sumy i trudno dziwić się temu, wiele osób ogranicza tankowanie. Najgorsze, że jego wyższa cena wciąż napędza inflację przez rosnące ceny transportu.

Chciałoby się powiedzieć, że najlepiej by było, gdyby wszyscy kierowcy jeździli na LPG. Cena tego paliwa w mijającym miesiącu tylko i wyłącznie spadała. Jest już bardzo blisko naprawdę tego, że na wielu stacjach paliw będzie można zobaczyć cenę za autogaz poniżej 3 złote. Bo już teraz można znaleźć takie miejsca. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że nie ma ich wiele, lecz kwota 3,09 widoczna jest już bardzo często.

ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik

Lipiec zagadką dla cen paliw

Dziś wszyscy zastanawiają się, jaki będzie lipiec. To z reguły jeden z najdroższych miesięcy w ciągu roku, jeżeli chodzi o to ile płaci się zwłaszcza za diesel i benzynę. Ze statystyk wynika również, że paliwo zaczyna tanieć od początku sierpnia. Pytanie tylko, czy w obecnej rzeczywistości warto kierować się historią, a nie trzeba patrzeć bardziej na to, co mamy tutaj i teraz.

Bo wedle współczesnych prognoz ceny paliw powinny rosnąć z miesiąca na miesiąc i tylko wy łącznie drożeć. Takiego scenariusza nie chce jednak nikt, bowiem wszystko też ma swój kres. Uszczęśliwiać kierowców mają promocje stacji paliw, ale czy aby na pewno kierowcy oczekują wyłącznie tego? Wszyscy chcą płacić jak najmniej, a nie dużo i cieszyć się z tego, że przyjdzie im zaoszczędzić 10-20 zł na tankowaniu.

benzyna diesel ceny paliwo ropa naftowa
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News