PILNE: Od dzisiaj płacimy mniej za diesel, benzynę i LPG. Oto ceny paliw na stacjach

PILNE: Od dzisiaj płacimy mniej za diesel, benzynę i LPG. Oto ceny paliw na stacjach

diesel benzyna lpg ceny paliw (2)

Podaj dalej

To już dzisiaj! Kierowcy w całej Polsce mogą tankować diesel, benzynę i LPG w niższych cenach i tak przez niemal następne pół roku. Stacje paliw w całej Polsce zostały zobowiązane do tego, aby oferować kierowcom tańsze paliw. Od północy możemy zatem tankować za około 20-30 groszy mniej, niż jeszcze wczoraj.

Zgodnie z ustawą diesel, benzyna i LPG są tańsze

tankowanie paliwo diesel

Wyjeżdżając samochodem z pracy bądź do pracy i mijając stacje paliw kierowców spotkał bardzo miły widok. Niższe ceny za paliwa zachęcały do tego, aby podjechać i uzupełnić bak paliwa bądź butlę z gazem. I tak jak rząd obiecał tak jest – diesel, benzyna oraz LPG, oferowane są w niższej cenie o średnio 25 groszy na każdym litrze.

Na jakie oszczędności mogą zatem liczyć kierowcy? Każde tankowanie to statystycznie około 10 złotych niższa cena. Kwestia zatem tego ile razy w miesiącu tankuje pełny bak i ile jeździ. Przewiduje się, że przez najbliższe pół roku, gdy będą obowiązywać niższe stawki, każdy kierowca zaoszczędzi około 100-150 złotych.

Ale nie o kierowców tutaj głównie chodzi, choć oczywiście też. Każdy przyzna, że taka suma nie robi na nikim specjalnie wrażenia, bowiem łatwo ją szybko wydać, a długo trzeba odkładać, aby ją uzbierać z tankowania. Bardziej chodzi w tym przypadku o ratunek dla inflacji, która nieustannie rośnie i nie może wyhamować. Nie wszyscy jednak podchodzą optymistycznie do tej zmiany uważając, że w ten sposób nie da się wyhamować inflacji.

diesel benzyna paliwo

W jakiej cenie paliwo

Biorąc pod uwagę obniżki od dziś diesel i benzynę będziemy tankować za około 5,80 zł za litr. Z kolei LPG za około 3 złote. Takie ceny powinny przywitać dziś kierowców na większości stacji paliw w Polsce. Wiele zależy od tego, jakie stacje paliw narzuciły marżę i jak odniosły się do cen z rafinerii. Choć oczywiście dużego wachlarza możliwości nie mają, co było uwzględnione w ustawie.

Nie powinno nikogo dziwić, że wszystkie trzy paliwa na niektórych stacjach paliw będą za około 5,60 zł/l, a LPG nawet po… 2,80 zł/l. Mowa tutaj o stacjach paliw nie należących do żadnej większej sieci, a lokalnych które bardzo często oferują właśnie niższe ceny. To także punkt odrodzenia dla punktów tankowania znajdujących się przy centrach handlowych. Tam, zwłaszcza przed świętami, możemy być kuszeni zaskakująco niskimi cenami paliw.

diesel stacja paliwo

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News