PILNE: Od dziś trzeba wozić to ze sobą w samochodzie. Nie masz? Mandat wcale nie będzie najgorszą rzeczą, jaka może spotkać kierowcę

PILNE: Od dziś trzeba wozić to ze sobą w samochodzie. Nie masz? Mandat wcale nie będzie najgorszą rzeczą, jaka może spotkać kierowcę

mandat parkowanie policja

Podaj dalej

Kierowcy, miejcie się na baczności, bowiem czyha już na was nowy mandat, którego wcześniej nie było możliwości otrzymać. Policja na pewno nie będzie pod tym względem praktykowała taryfy ulgowej, bowiem chodzi o bezpieczeństwo na drodze. Najwyższy czas, aby dokładnie przygotować swój samochód do zimy, aby uniknąć straty czasy, ale także kłopotów.

Skrobaczka albo mandat

mandat szyba skrobaczka
fot. freepik

Choć nie tak dawno mogliśmy się cieszyć jeszcze jesiennymi temperaturami rzędu ponad 20 stopni Celsjusza, taki obraz się już skończył. Meteorolodzy alarmują, że wchodzimy w okres porannych przymrozków, a to oznacza, że nasze szyby w samochodach będą oszronione. Tym samym w aucie powinna pojawić się skrobaczka, którą szybko przywrócimy pojazd do stanu użytku.

Robienie tego na inny sposób niestety może nie zagwarantować bezpieczeństwa. A są tacy, którzy trą mały kwadracik na szybie, aby widzieć tylko przez niego. Reszta ma zniknąć w trakcie jazdy, gdy na szybę będzie dmuchało zimne powietrze. To bardzo częste i bardzo niebezpieczne zjawisko, które najczęściej policja obserwuje w pierwszych dniach przymrozków. To efekt tego, że kierowcy są źle przygotowani.

A niestety mandat za to naprawdę najmniejsza kara, jaką może otrzymać kierowca. Znacznie gorzej, gdy z tego powodu doprowadzi do jakieś zdarzenia na drodze. A w takich przypadkach jak wiadomo skończyć się to może z różnym skutkiem. Dlatego tak ważne jest to, aby jak najszybciej w aucie znalazła się skrobaczka i inne ważne rzeczy na ten okres.

mandat kontrola policja
lubuska.policja.pl

Zima nie straszna

Na wyposażeniu powinna znajdować się nie tylko skrobaczka. To już dobry moment na to, aby także wlać zimowy płyn do spryskiwaczy, czy wozić ze sobą miotełkę. Nie znamy dnia, ani godziny, kiedy pierwsze opady śniegu zasypią nasz samochód. Jako, że temperatury są coraz niższe warto już ruszyć z tematem zmiany opon na zimowe. Trzeba pamiętać o tym, że gdy średnia temperatura będzie poniżej 7 stopni, wówczas warto już mieć takie koła.

Zbliża się wielkimi krokami okres najgorszy dla kierowców. Zima niestety nigdy nie rozpieszcza swoimi warunkami. Oprócz dużego ryzka jakie powstaje na drodze, jest również więcej szans na to, aby otrzymać mandat. Kierowcy muszą mieć to na uwadze i podchodzić do tematu znacznie bardziej profesjonalnie.

mandat parkowanie policja 2
fot. lubuska.policja.pl

Zgaś silnik

Kierowcy muszą pamiętać jeszcze o jednej bardzo istotnej rzeczy, która jest powtarzana co zimę. Nigdy nie należy przygotowywać samochodu do jazdy na włączonym silniku. Jeżeli policja to zobaczy, będzie miała podstawy do tego, aby wypisać nam mandat. A płacenie za takie coś niestety nie jest niczym przyjemnym.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News