PILNE: Od dziś benzyna także już najtańsza w 2023 roku! Ceny paliw osiągają rekordowo niskie ceny

PILNE: Od dziś benzyna także już najtańsza w 2023 roku! Ceny paliw osiągają rekordowo niskie ceny

Benzyna 50 gr na litrze

Podaj dalej

Już nie tylko diesel, ale również i benzyna osiągnęła najniższy poziom średniej ceny hurtowej w Polsce. To oznacza nic innego jak to, że na stacjach paliw będziemy mogli tankować za najniższe ceny paliw w tym roku. To bardzo dobra informacja dla kierowców, którzy po dłuższym okresie w końcu mogą nieco odetchnąć. Przynajmniej tankowanie nie będzie im się aż tak źle kojarzyło z bardzo dużymi wydatkami.

Diesel i benzyna tanieje, gorzej z innymi rzeczami

benzyna diesel paliwo ceny paliw ropa naftowa
fot. freepik.com – pakete

Już niemal od tygodnia czasu benzyna cały czas notuje spadek ceny. Łącznie płacimy mniej o około 7 groszy, a więc tak naprawdę nie jest to jakaś ogromna kwota, ale jak widać wystarcza do tego, aby móc o najniższej cenie w tym roku. Sytuacja jednak będzie się jeszcze poprawiać, tak samo jak poprawia się właśnie w oleju napędowym.

95-tka wyceniana jest obecnie w średniej cenie hurtowej na na 5,30 zł/l, a więc na stacjach paliw z podatkiem powinniśmy płacić około 6,50 zł/l. Z kolei olej napędowy wciąż pikuje i obecnie jest na kwocie 5,53 zł/l. Na stacjach paliw będzie droższy od benzyny tylko o 30 groszy. Znacząco zatem poprawia się sytuacja, jeżeli chodzi o ceny paliw na stacjach.

To moment w którym kierowcy powinni się bardzo się pilnować, gdzie tankują i za jaką kwotę. Bo tak naprawdę nie wszyscy chętnie mogą obniżać stawki i różnice w kosztach tankowania mogą osiągnąć kilkadziesiąt groszy. Nie będzie brakowało jednak miejsc, gdzie w takich cenach jak wspomnieliśmy wyżej – a nawet niższych! – będzie można uzupełnić bak.

benzyna diesel ceny paliw
fot. freepik

Tydzień niskich cen

To niewątpliwie jeden z lepszych tygodni w tym roku, jeżeli chodzi o ceny paliw. Już nie tylko diesel wyraźnie potaniał, ale wyraźnie potanieje także benzyna. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że w jej przypadku wciąż jest bardzo duża stabilność i jak widać skoki w dół czy w górę – nawet do rekordowych stawek w ostatnim czasie – są dość niewielkie.

Ale i to paliwo lada moment odczuje, że musi wyraźniej potanieć. Podobny los powinien spotkać także LPG, który odczuje jak paliwa ropne potaniały i również odczuje spadek. Dla kierowców to seria dobrych wiadomości, z których po prostu pozostaje się cieszyć i korzystać. Bo nie wiadomo, co znów będzie np. w kwietniu. Nie ma jednak co zapeszać, bo prognozy są tylko i wyłącznie dobrze.

paliwo ceny paliw benzyna diesel kursy walut ropa naftowa
fot. freepik.com – vovashevchuk+

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News