PILNE: Od 7 września ceny paliw bez zmian. Diesel, benzyna i LPG będą na dniach wyraźnie tanieć

PILNE: Od 7 września ceny paliw bez zmian. Diesel, benzyna i LPG będą na dniach wyraźnie tanieć

diesel benzyna ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Cena za diesel oraz benzynę w tym tygodniu jest bardzo stabilna. W dodatku widać już, że z upływem czasu należy spodziewać się spadków ceny. Widać to po spadającej cenie za ropę, która osiągnęła jeden z rekordowych poziomów w tym roku. Tak tania nie była od początku lutego, a więc na kilkanaście dni przed wojną. A wtedy ceny paliw wyglądały zupełnie inaczej.

Tania ropa da tani diesel i benzynę

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Aktualizacja cen paliw po weekendzie nie zaskoczyła ani w jedną, ani też w drugą stronę. Diesel obecnie znajduje się na poziomie 6,89 zł/l w hurcie, a więc w średniej cenie można zatankować to paliwo za 7,44 zł/l. Trzeba przyjąć, że to wciąż bardzo wysoka cena i tak na pewno będzie do momentu, aż nie spadnie poniżej poziomu 7 złotych.

Znacznie lepiej wygląda sytuacja z benzyną, którą można zatankować naprawdę tanio. W średniej cenie hurtowej cena 95-tki to 5,81 zł/l, a więc 6,27 zł/l w detalu. Biorąc pod uwagę wciąż obowiązujące promocje na niektórych stacjach paliw benzynę można zatankować na cenę naprawdę bliskiej 6 złotych! To już wartość na którą w obecnych czasach nie można narzekać.

Dobrze ma się również LPG. Widać, że stacje paliw reagują na spadające ceny paliwa i nie biorą z autogazu ”sztucznych marż”. Dzięki temu kierowcy mogą tankować już w znacznej części Polski za kwotę poniżej 3 złotych za litr. To już naprawdę satysfakcjonująca wartość, która zachęca do tego, aby korzystać z weekendów poza miastem.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Nadchodzą obniżki

W kolejnych dniach należy spodziewać się, że ceny paliw będą spadać. Choć mogłoby się wydawać, że o dużo, to jednak wartość sprzed wojny nie wrócą tak szybko. Mimo wszystko z diesla i benzyny powinno się urwać kilkadziesiąt groszy, zanim zapewne znów nastaną kolejne podwyżki. Tak to już jest z paliwami, że patrząc długofalowo jest to nic innego jak sinusoida.

Najbliższy weekend i kolejny tydzień jednak dla kierowców powinien być pozytywnym okresem do tankowania. Kto nie musi, niech lepiej wstrzymuje się z tankowanie, bowiem zapowiada się, że będzie taniej. Dzięki temu będzie można zaoszczędzić więcej pieniędzy na stacji paliw. Ostatnie dni lata nie są takie złe jak widać – przynajmniej dla kierowców tankujących benzynę i LPG. Bo jeżeli chodzi o diesel, tutaj cały czas są problemy.

diesel-hurt-cena
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News