PILNE: Od 7 lipca gwałtowny spadek ceny za diesel i benzynę. Kierowcy zaraz będą płacili poniżej 7 złotych!

PILNE: Od 7 lipca gwałtowny spadek ceny za diesel i benzynę. Kierowcy zaraz będą płacili poniżej 7 złotych!

benzyna diesel lpg ceny paliw cena obniżka okazja promocja

Podaj dalej

Czas na znaczące obniżki za diesel i benzynę na stacjach paliw. I nie ma mowy tutaj o kilku groszach w dół, a naprawdę o wszyscy kierowcy odczują wyraźny spadek! To efekt tego, że gwałtownie i zupełnie niespodziewanie w dół spadła cena baryłki ropy. Mowa tutaj o obniżce przekraczającej ponad 10 dolarów! A to wszystko w zaledwie kilka godzin.

Diesel i benzyna potanieją przez tanią ropę

diesel benzyna lpg
fot. freepik.pl

To, co wydarzyło się na giełdzie zaskoczyło wszystkich. We wtorek jeszcze o godzinie 10:30 ropa kosztowała blisko 114 dolarów, by niecałe 10 godzin później jej wartość osiągnęła 101 dolarów! Powód? To ogromne obawy poprate coraz większą ilością faktów, że spowolnienie gospodarcze spowoduje spadek popytu na produkty naftowe.

Już teraz widoczny jest ograniczony popyt na ropę, a to oznaczałoby jedno. Przy tak wysokich cenach zainteresowanie nią jeszcze bardziej będzie spadać, co już kompletnie nie przełoży się na zyski. Dlatego trzeba znaleźć złoty środek, jeżeli chodzi o cenę, co sprawi, że podaż i popyt wciąż będą na podobnym poziomie.

Analitycy dość jasno prognozują, że cena ropy Brent może spaść nawet do 65 dolarów w tym roku, jeśli gospodarka znajdzie się w recesji.To by oznaczało, że dość szybko cena za diesel i benzynę, będzie taka, jaka być powinna. Warto jednak pamiętać, że w Polsce wciąz obowiązuje tarcza inflacyjna, która gdy zostanie zniesiona podniesie ceny paliw o złotówkę!

benzyna diesel ceny paliw paliwo podatki vat akcyza
fot. freepik.com – brukoik

Będzie duże zamieszanie z cenami paliw

Jeżeli kierowcy myślą, że teraz trwa cenowy misz-masz, to tak naprawdę nie wiedzą, co czeka ich na koniec roku. Jeżeli prognozy się sprawdzą to pomimo dużych spadków, będzie duże zamieszanie z ceną za diesel i benzynę. W okresie znoszenia tarczy antyinflacyjnej pomimo spadków ceny i tak czekają nas wzrosty.

Pytanie tylko, jaki to będzie poziom. Bo wiele wskazuje na to, że mogą to być ceny na poziomie 6,00-6,50 zł/l. Kwestia tego jaka będzie marża modelowa w tym czasie, bo to ona najbardziej zawyża ceny. Mimo wszystko zapowiada się jednak dużo lepszy okres, ale trzeba na niego poczekać jeszcze kilka miesięcy.

ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – Max4e

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News