PILNE: Od 4 lipca dużo niższa cena za diesel, benzynę i LPG. Po ile zatankujemy paliwo z promocją i bez niej?

PILNE: Od 4 lipca dużo niższa cena za diesel, benzynę i LPG. Po ile zatankujemy paliwo z promocją i bez niej?

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Jakie stawki będą obowiązywały za diesel, benzynę i LPG w pierwszym pełnym tygodniu lipca? Jedno jest pewne – nie warto śpieszyć się z tankowaniem pełnego baku już teraz. Nowy tydzień zapowiada się wyraźnie tańszy, niż ten z którym pomału się żegnamy. Ceny paliw wyraźnie w ostatnich dniach spadają, a już na pewno bardzo wyraźnie widać to w przypadku oleju napędowego.

Diesel, benzyna i LPG w lepszych cenach

diesel benzyna tankowanie
fot. freepik

Największy spadek ceny od poniedziałku zanotuje na pewno diesel. W ostatnich dniach paliwo to potaniało o ponad 30 groszy, a więc dość wyraźnie w tak krótkim czasie. Oznacza to, że kierowcy będą płacili za nie już niebawem 7,50-7,63 zł/l. Warto jednak pamiętać o promocjach, które obowiązują na niektórych stacjach paliw. Dzięki nim od tej wartości będzie można odjąć 30, a nawet 40 groszy.

Benzyna niestety nie wykonała aż tak znaczących ruchów pod koniec czerwca, aby można było liczyć na tak znaczną obniżkę. Tutaj należy spodziewać się podobnych cen jak w poprzedzającym tygodniu, z niewielką korektą w dół. Kierowcy zatem będą tankować na poziomie 7,70-7,82 zł/l. I tutaj podobnie jak wspominaliśmy wyżej – z promocją PKN Orlen czy Lotosu, będzie jeszcze taniej.

Ratunku w tym wszystkim nie potrzebuje LPG, które samo sobie radzi znakomicie na rynku. Jego cena spadała praktycznie przez cały czerwiec, aż obecnie można mówić, iż paliwo to warte jest praktycznie równie 3 złote. Wciąż jednak pozostają duże rozbieżności na stacjach w cenie autogazu. Dlatego też kierowcy muszą pozostawać czujni, bo bardzo łatwo jest przepłacić nawet 50 groszy na litrze. A to dość sporo, patrząc na to ile kosztuje LPG. Można powiedzieć, że wówczas szóste tankowanie jest gratis.

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

Lipiec będzie łaskawy dla kierowców

Wszyscy doskonale pamiętamy prognozy, które mówiły, że w wakacje paliwo będzie kosztowało wyraźnie powyżej 8 złotych za litr. Jak doskonale widać taka sytuacja nie ma miejsca i z dnia na dzień coraz bardziej oddalamy się od takiego obrazu. Znacznie bliżej kierowcom do tego, aby niebawem płacić poniżej 7 złotych, niż powyżej.

Dość istotną rolę w ostatnim czasie odgrywać będą wakacyjne promocje przygotowane i przygotowywane przez stacje paliw. Na niektórych stacjach paliw diesel i benzynę można już tankować z rabatem sięgającym nawet 40 groszy. Pozostałe szykują się także na to, aby nie stracić w najbardziej gorącym okresie klientów na rzecz konkurencji. Taka rywalizacja wpływa wyłącznie korzystnie na odbiorców.

paliwo cysterna diesel benzyna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News