PILNE: Od 4 grudnia mandat 200 złotych oraz 4 punkty karne. Kierowcy uważajcie, bo wpadniecie nawet z daleka

PILNE: Od 4 grudnia mandat 200 złotych oraz 4 punkty karne. Kierowcy uważajcie, bo wpadniecie nawet z daleka

mandat kolizja policja

Podaj dalej

Kierowcy, miejcie się na baczności! Od 4 grudnia będzie bowiem bardzo łatwo otrzymać mandat w wysokości 200 złotych oraz 4 punkty karne. Wysokość grzywny będzie mogła jednak pójść bardzo szybko nawet do kwoty 500 złotych! Wszystko zależy od tego, czy powodem jest nasze niedopatrzenie, czy po prostu lenistwo.

Szybki mandat. Rusza akcji policji

Policja szykuje się do zmasowanych kontroli na drogach związanych ze światłami w naszym samochodzie. Bardzo dużo pojazdów albo ma sprawne tylko jedno światło, albo są one źle ustawione, a są sytuacje, że są całkowicie niesprawne, a mimo to kierowca jeździ. Dlatego też funkcjonariusze dokładnie będą sprawdzali, jak wygląda sytuacja w naszych autach.

Zwłaszcza w ten weekend, gdy tylko zobaczą samochód ze źle świecącymi światłami, mają obowiązek go zatrzymać i wystawić mandat. Jeżeli będzie to poważna awaria, o której wiedzieliśmy i ją bagatelizowaliśmy, kwota będzie nawet 500 złotych. Warto sprawdzić dokładnie swoje światła w pojeździe. Zwłaszcza, że dni są bardzo krótkie.

A chodzi przecież o bezpieczeństwo nas wszystkich. Dobrze ustawione światła pozwalają lepiej i więcej widzieć na drodze. Z kolei jako pojazd jesteśmy lepiej widoczni dla innych, a zwłaszcza dla pieszych. Bo to właśnie w dużej mierze o nich się głównie rozchodzi. Ich widoczność jest kluczowa dla ich bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych.

Duże kłopoty

Złe oświetlenie może doprowadzić do tego, że nie tylko otrzymamy mandat. Kierowca straci także dowód rejestracyjny, a to wiąże się z dużym kłopotem. Trzeba będzie bowiem usunąć awarię, a następnie udać się na badanie techniczne. Jeżeli opinie będzie pozytywna, wówczas dopiero możemy udać się do jednostki po odbiór. Wszystko to zabiera czas oraz pieniądze.

Trzeba sobie zatem samemu odpowiedzieć, czy warto. Zdecydowanie lepiej mieć pewność, że jesteśmy porządnymi kierowcami, którzy dbają o zdrowie i życie innych. A przy tym sami nie utrudniamy sobie i tak ciężkich warunków do jazdy w tym okresie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News