PILNE: Od 29 września przegląd samochodu nie będzie możliwy?! Rozpoczyna się strajk, który odczują kierowcy

PILNE: Od 29 września przegląd samochodu nie będzie możliwy?! Rozpoczyna się strajk, który odczują kierowcy

przegląd techniczny badanie techniczne samochód auto nowe przepisy kara

Podaj dalej

Zgodnie z przewidywaniami i zapowiedziami, przegląd samochodu już niebawem zostanie utrudniony. Na 29 września zapowiedziany jest protest właściciel stacji kontroli pojazdów. Tego dnia pojawią się oni w Warszawie i będą maszerowali jej ulicami, aby zwrócić uwagę na problem jaki ich dotyczy. A chodzi o niskie opłaty za badanie techniczne, które nie pozwala im normalnie prowadzić działalności.

Utrudniony przegląd samochodu

przeglad-samochodu-pieniadze
fot. freepik

Już od 18 lat kierowcy płacą cały czas taką samą stawkę za przegląd samochodu. I o ile wówczas taka kwota wystarczała na normalne funkcjonowanie, tak teraz już nie. Wszystko przez inflacje i wyższe koszty utrzymania działalności. Właściciele stacji kontroli pojazdów sami nie mogą podnieść opłat, bowiem o tym decyduje ustawowo rząd. A ten nie chce zwiększać stawek.

Wiadomo już, że kierowcy nie odczują prowadzonego protestu. Będzie można zatem normalnie przeprowadzić przegląd samochodu. W miejscach tych jednak pojawią się plakaty lub flagi informujące o prowadzonym proteście. 29 września wspomniany protest uda się pod Ministerstwo Infrastruktury, aby tam otrzymać odpowiednie wsparcie.

Trudno jednak wierzyć w to, że ten rząd rozwiąże ten problem. Analizując wszystkie wypowiedzi, jakie padają z ministerstwa nie widać chęci, aby podnieść stawki za badanie techniczne. Jeżeli takie stanowisko będzie się przedłużać możliwe, że z czasem Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów zdecyduje się na bardziej dotkliwy protest dla kierowców. Wszystko po to, aby nagłośnić sprawę i zwrócić uwagę rządu na problem.

przegląd badanie pieczątka diagnosta policja
fot. freepik

Stacje kontroli pojazdów się zamykają

Tylko w pierwszej połowie tego roku na mapie polski zniknęło 152 stacji kontroli pojazdów. Szacuje się, że w drugiej połowie roku ta liczba może być większa, a w 2023 roku jeszcze większa. Głównie za sprawą rosnących kosztów energii, które mocno odczują właściciele tych miejsc. A jeżeli tak się będzie działo, powstanie duży kłopot, aby zrobić blisko domu przegląd samochodu.

przeglad samochodu stacja
fot, freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News