PILNE: Od 29 października policja rozpoczyna masowe kontrole kierowców! Co będzie sprawdzane i na co trzeba uważać?

PILNE: Od 29 października policja rozpoczyna masowe kontrole kierowców! Co będzie sprawdzane i na co trzeba uważać?

kontrola drogowa policja

Podaj dalej

Już od piątku policja będzie bardzo bacznie przyglądać się temu co będzie działo się na polskich drogach. Wtedy to już rozpoczyna się długi weekend, który zostanie zakończony poniedziałkowym dniem Wszystkich Świętych. Tak naprawdę wiele osób już jednak od piątku będzie odwiedzała groby najbliższych, a także swoje rodziny.

Policja gotowa na długi weekend

kierowcy prawo jazdy nadmierna prędkość policja

Jak zawsze najistotniejsza będzie kwestie prędkości z jaką poruszamy się po drogach. To właśnie jej nadmiar sprawia, że najczęściej jest to przyczyną zdarzeń drogowych z różnym skutkiem. Nie warto się śpieszyć zwłaszcza, że jak zawsze w tym okresie ruch na drodze będzie duży. Choć paradoksalnie działa to zawsze na korzyść, bo nie ma gdzie się rozpędzić.

Stan techniczny samochodu również będzie brany pod uwagę. Policja może m.in. sprawdzić stan naszych opon, bo te są niezwykle istotne w okresie jesienie i zbliżającej się zimy. Jeżeli bieżnik na nich będzie zbyt mały wówczas stracimy dowód rejestracyjny. To może pokrzyżować plany wielu osób na kolejne dni, dlatego warto zainteresować się tym póki jest jeszcze na to czas.

Trzeba spodziewać się również sporej ilości funkcjonariuszy w nocy i o poranku. Będą bowiem przeprowadzane masowe kontrole stanu trzeźwości kierowców. Niestety w naszym kraju jazda pod wpływem alkoholu to pewnego rodzaju ”moda”, która nie chce przeminąć. Dlatego też policja ma zamiar wyłapać możliwe wszystkich, którzy wsiądą ”po kieliszku”.

policja

Rozwaga przede wszystkim

Policja apeluje do kierowców o to, aby w tym okresie zachować szczególną ostrożność na drodze. Podróżując po grobach najbliższych i odwiedzając rodzinę, kierowcy muszą zachowywać się odpowiedzialnie. W innym przypadku ten wyjątkowy dzień w roku może zakończyć się dla kogoś tragicznie. A przecież nikt z taką myślą nie wsiada do auta.

Akcja policji będzie trwała od piątku aż do wtorku, jeżeli chodzi o większą ilość patroli na drogach. Trzeba pamiętać o tym, że przed rokiem cmentarze we Wszystkich Świętych były zamknięte. Zapewne teraz większa ilość osób będzie chciała odwiedzić te miejsca, dlatego też ruch przy cmentarzach będzie wyjątkowo utrudniony.

policja mandat kontrola

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News