PILNE: Od 28 marca nowe ceny paliw w Polsce. Oto ile zapłacimy za diesel i benzynę po dużych podwyżkach

PILNE: Od 28 marca nowe ceny paliw w Polsce. Oto ile zapłacimy za diesel i benzynę po dużych podwyżkach

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Kolejny tydzień przypomni kierowcom, jak wysoka cena może być za diesel i benzynę na stacjach paliw. Prognozy na kolejny tydzień nie wyglądają zbyt optymistycznie i trudno się temu dziwić. Mijające dni to nieustanne podwyżki ropy, a także cen hurtowych w polskich rafineriach. Teraz nadchodzi czas na miejsca, gdzie tankujemy.

Diesel i benzyna z dużą podwyżką na przełomie marca i kwietnia

ceny paliw diesel benzna lpg
fot. freepik.pl

Jeżeli chodzi o diesel, już wiadomo, że w kolejnym tygodniu spotkamy cenę tego paliwa w przedziale 7,80 do 8 złotych. Będzie to zatem dość spora podwyżka dla kierowców, których silnik napędzany jest przez to paliwo. A trudno się dziwić temu, że cena powędruje aż tak wysoko. Tylko w ostatnich dniach olej napędowy w hurcie zdrożał o złotówkę! Podwyżka na niektórych stacjach będzie zatem dość spora.

Łagodniejsza podwyżka będzie dla kierowców tankujących benzynę. Do zapłaty będą mieli oni średnio od 6,70 do cen podchodzących do 7 złotych. Przy tym paliwie ewidentnie widać, że nie ma tak dynamicznych wzrostów cen, jak w przypadku wcześniej opisywanego paliwa. Mimo wszystko cena powili idzie w górę i nie da się od tego uciec. Kluczowe znów okażą się kolejne dni.

Niewątpliwie najwięcej powodów do zadowolenia mają ci kierowcy, którzy tankują LPG. Niebawem cena autogazu będzie coraz niższa, a więc na tle pozostałych paliw tendencja będzie zupełnie odwrotna. Na razie jednak od dwóch tygodni cena nawet nie drgnie, jeżeli chodzi o hurt. To jednak w końcu musi się zmienić, bo gazu jest coraz więcej. A do tego od 1 kwietnia zmieniają się jego proporcje na… tańsze!

diesel benzyna paliwo ceny
fot. freepik.pl

Kierowcy zostawią spore pieniądze na stacji paliw

Przed kierowcami kolejne większe wydatki na stacjach paliw. Najbardziej zmiany odczują w portfelu ci kierowcy, którzy tankują diesel. Piątek będzie ostatnim dniem na giełdzie i wygląda na to, że sesja minie dość ”łagodnie”. Ropa zatrzyma się na poziomie około 120 dolarów, a więc na takim do jakiego wzrastała przez cały ten tydzień.

Ważne teraz będzie to, co przyniesie kolejny tydzień. Ceny paliw w Polsce doszły do takiego poziomu, że jeżeli baryłka będzie drożała, już kolejnego dnia możemy zobaczyć zmiany na stacjach paliw. Podobna sytuacja miała miejsce na początku marca, gdzie kilkukrotnie diesel i benzyna zmieniały swoje ceny na stacjach paliw. Warto pamiętać o tym, że kwiecień pod względem cen zapowiada się najgorszym okresem w historii naszego kraju. Pytanie czy faktycznie ten czarny scenariusz się ziści.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News