PILNE: Od 27 lipca nowa cena za diesel, benzynę i LPG. W końcu zaktualizowano ceny paliw na najbliższe dni

PILNE: Od 27 lipca nowa cena za diesel, benzynę i LPG. W końcu zaktualizowano ceny paliw na najbliższe dni

benzyna diesel ceny paliw paliwo podatki vat akcyza

Podaj dalej

Bardzo wyraźnie poszły w dół ceny za diesel, benzynę i LPG na drugą połowę tego tygodnia. To dla kierowców bardzo dobra informacja, bowiem już teraz widza obniżki, a zobaczą lada moment kolejne. Na stacjach paliw robi się coraz atrakcyjniej dla klientów pod względem tego, ile płaca za każdy litr danego paliwa. To na pewno przyniesie dalsze korzyści.

Będą dalsze obniżki za diesel, benzynę i LPG

benzyna diesel ceny paliw tankowanie
fot. freepik

Niemal przez większą część lipca mieliśmy do czynienia ze spadkami cen na stacjach paliw. Tak naprawdę jednak znaczące różnice w cenie z początku miesiąca widać dopiero od kilku dni. Wystarczy spojrzeć po ile jest benzyna, aby przekonać się, że następuje poprawa. Oczywiście diesel i LPG także tanieje, lecz tutaj tempo jest nieco wolniejsze.

Olej napędowy obecnie posiada średnią cenę hurtową na poziomie 6,82 zł/l, a więc jest z podatkiem jego cena wynosi 7,37 zł/l. To wciąż dość wysoko, choć na pewno znacznie mniej, niż jeszcze miesiąc temu. Zdecydowanie lepiej by to wyglądało, gdyby cena spadła o te 40 groszy, wtedy różnica byłaby już bardziej widoczna i znacząca. Na to trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Możliwe, że pod koniec kolejnego miesiąca tak to już będzie wyglądało.

Benzyna natomiast w średniej cenie kosztuje 6,43 zł/l, a więc dostępna w detalu powinna być w cenie 6,94 zł/l bez marży. Już bardzo dużo stacji paliw sprzedaje to paliwo za 6,99 zł/l, aby przyciągnąć klientów. I to się udaje, bowiem szóstka z przodu działa jak magnez, a kierowcy chętniej i częściej dzięki temu wsiadają do swojego samochodu.

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo promocja tanio
fot. freepik- ruslan-malysh

Kolejne obniżki w cenie

Na ten moment rysuje się scenariusz, że w każdym kolejnym tygodniu będziemy mieli do czynienia z niższymi cenami za diesel, benzynę i LPG. Wynika to z faktu, że ropa kolejny dzień umacnia się na poziomie około 100 dolarów za baryłkę, a więc jest tańsza o około 6-7 dolarów niż przed tygodniem. Jeżeli tak będzie do piątku, to kolejne dni przyniosą obniżki o 10-15 groszy.

Tym bardziej, że dolar też ma się nieco lepiej, niż wcześniej. Tutaj jednak do pełni szczęścia brakuje wiele i na pewno tak prędko sytuacja się nie poprawi, aby zbliżył się on do poziomu 4,50 zł czy niższego. Ratunkiem jest na pewno tania ropa i tutaj widać, że można pod tym kątem liczyć na poprawę sytuacji.

diesel paliwo tankowanie
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News