PILNE: Od 27 czerwca PKN Orlen znacząco obniża cenę za diesel i benzynę! Prezes Daniel Obajtek podał o ile taniej będą tankować kierowcy w Polsce

PILNE: Od 27 czerwca PKN Orlen znacząco obniża cenę za diesel i benzynę! Prezes Daniel Obajtek podał o ile taniej będą tankować kierowcy w Polsce

stacja orlen diesel

Podaj dalej

Daniel Obajtek poinformował, ile taniej będą tankować diesel i benzynę kierowcy w Polsce i na jakich zasadach. PKN Orlen już od poniedziałku zaoferuje kierowcom możliwość tańszego tankowania paliwa. Wiadomo również na jakich zasadach obowiązywać będzie promocja i ile każdy właściciel pojazdu będzie mógł odbyć tańszych tankowań w miesiącu.

Po ile diesel i benzyna na PKN Orlen

benzyna stacja paliw
fot. freepik

Wiadomo już, że od 27 czerwca kierowcy w Polsce decydując się na tankowanie na PKN Orlen zaoszczędzą 30 groszy na każdym litrze. Do tego jednak będzie im potrzebna aplikacja, bowiem na zniżkę mogą liczyć wyłącznie użytkownicy zniżkę mogą liczyć uczestnicy programu VITAY. Z kolei posiadacze karty dużej rodziny, będa mogli zaoszczędzić na litrze 40 groszy!

-W ramach mechanizmów rynkowych robimy wszystko by w trudnym dla całej Europy momencie paliwo w Polsce było możliwie najtańsze – powiedział prezes PKN Orlen. Oznacza to, że od ceny jaka wyświetla się przed stacją w głowie będzie można sobie odjąć albo 30 groszy albo 40 groszy. Wtedy wyjdzie nam kwota, którą zapłacimy za każdy litr.

W komunikacie czytamy, że miesięcznie każdy będzie mógł zatankować maksymalnie trzy razy, nie więcej niż 50 litrów. Łącznie zatem każdy będzie mógł zatankować 150 litrów z odpowiednim rabatem. Zdecydowana większość Polakó statystycznie tankuje pełny bak dwukrotnie w miesiącu. Tak przynajmniej było, gdy diesel i benzyna kosztowały znacznie mniej.

Ile realnie oszczędzimy?

Przeliczając rabat wynika, że przy 50 litrach tankowania kierowca zaoszczędzi 15 lub złotych. Zapłaci zatem o tyle mniej, niż powinien opłacając tankowanie. Miesięcznie może być to zatem nawet 45 złotych albo 60 złotych. Czy taka kwota usatysfakcjonuje kierowców przy dystrybutorach? Jedno jest pewne – na pewno wcześniej przed nimi nie leżała.

Każda mniejsza cena za diesel i benzynę jest bardzo istotna dla gospodarstwa domowego. W dobie wysokiej inflacji trzeba liczyć się z tym, że każda suma pieniędzy jaka zostaje na koncie jest cenna. Z promocji niewątpliwie będzie chciało skorzystać wielu Polaków. Pytanie, jak na taki ruch zareaguje konkurencja?

stacja paliw benzyna paliwo diesel
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News