PILNE: Od 25 lipca diesel, benzyna i LPG najtańsze w miesiącu! Zatankujemy za mniej nie mogliśmy się nawet spodziewać

PILNE: Od 25 lipca diesel, benzyna i LPG najtańsze w miesiącu! Zatankujemy za mniej nie mogliśmy się nawet spodziewać

benzyna diesel lpg ceny paliw

Podaj dalej

Ostatni tydzień lipca zapowiada się znakomicie dla kierowców tankujących diesel, benzynę i LPG. Będzie nie tylko najtaniej w tym miesiącu, ale tak naprawdę od kilku dobrych tygodni. A warto mieć na uwadze, że początek trzeciego kwartału w roku zawsze uważany był za najdroższy we wszystkich dwunastu miesiącach. Teraz jednak tak na pewno nie będzie.

Diesel, benzyna i LPG cały lipiec praktycznie tanieją

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Kto się obawiał, że ceny paliw w wakacje będą wręcz kosmiczne, mocno się przeliczył. Diesel, benzyna i LPG kosztują mniej niż kosztowały np. w czerwcu czy wcześniejszych miesiącach. Tendencja niewątpliwie jest spadkowa i cały czas taka się utrzymuje. Jak na razie kierowcy zyskali dzięki niej minimum około 50 groszy na każdym litrze. Choć tak naprawdę znacznie więcej.

Najlepiej wygląda sytuacja z benzyną, która wraca do ceny sprzed swojego wielkiego kryzysu. Lada moment będzie kosztowała poniżej 6,50 zł/l, a to sprawi, że w samej cenie detalicznej powinna kosztować już poniżej 7 złotych. Jeżeli stacje paliw nie narzucą wysokiej marży, to tak naprawdę powinniśmy z aktualnymi promocjami na stacjach płacić nawet około 6,80 zł/l. Choć bliżej przełomu miesięcy będzie to kwota lekko poniżej 7 złotych.

Diesel jak na razie kroczy nieco inną drogą i ma zupełnie inne zadanie. Paliwo to dopiero co w hurcie zeszło poniżej kwoty 7 złotych i tak naprawdę trochę potrwa to, zanim tak będzie w detalu. Mimo wszystko jest coraz bliżej takiego scenariusza niż dalej. Z kolei LPG na koniec lipca powinna zachęcać tankowaniem za 2,99 zł/l i mniej.

diesel paliwo tankowanie
fot. freepik

Paliwo na tendencji spadkowej

To dobry prognostyk przed tym, co tak naprawdę może nas czekać w sierpniu. Jeżeli wszystko będzie wyglądało tak jak obecnie to na koniec ostatniego miesiąca wakacji powinniśmy już wyraźnie płacić poniżej 7 złotych za litr za diesel oraz benzynę. I wiele wskazuje na obecną chwilę, że tak będzie. Wszystko przez pogarszającą się sytuacje na świecie i związaną z tym recesją.

Do tego dochodzi jeszcze jeden istotny czynnik, a mianowicie powrót pandemii. Z dnia na dzień przybywa chorych i szacuje się, że w samej Polsce może nastąpić kryzys właśnie w drugiej połowie przyszłego miesiąca. Pozostaje czekać i liczyć na to, że scenariusz obniżek ceny paliw się spełni i nic oraz nikt go nie zaburzy.

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News