PILNE: Od 25 kwietnia diesel i benzyna zacznie drożeć. Kluczowa data do której nikt nie ma wątpliwości

PILNE: Od 25 kwietnia diesel i benzyna zacznie drożeć. Kluczowa data do której nikt nie ma wątpliwości

ceny paliw lpg benzyna diesel

Podaj dalej

Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że diesel i benzyna w Polsce i Europie zacznie drożeć od 25 kwietnia. Jak na razie możemy jedynie poczuć przedsmak tego, co tak naprawdę ma nas czekać, jeżeli chodzi o ceny paliw. Cisza przed tą datą nie jest przypadkowa, o czym donoszą amerykańskie źródła. Później jednak milczenie nie będzie już konieczne..

Diesel i benzyna w górę na koniec kwietnia

diesel benzyna cena paliwa
fot. freepik

Dzień wcześniej przed wspomnianą datą we Francji odbędzie się druga tura wyborów. Do tego czasu Unia Europejska wspierająca Macrona nie chce prowokować jego przeciwników, a także osób niezdecydowanych. Powód? Po tym terminie ma zostać ogłoszona informacja, że Unia Europejska rezygnuje z rosyjskiej ropy!

Gdyby to ogłoszono wcześniej, mogłoby to wpłynąć na wyniki wyborów we Francji i zwycięstwo Le Pen. A ta jak często podają branżowe media dość przychylnie patrzy na politykę Rosji. Unia czeka i ciągle dopracowuje to, jak ostatecznie odciąć się od Rosji. Plan ma być już wstępny przygotowany i jego realizacja niebawem się rozpocznie.

Po ogłoszeniu decyzji o tym, że Unia Europejska nie będzie korzystać z rosyjskiej ropy, może nastąpić mocny ruch na giełdzie. Spodziewany jest duży wzrost, który pociągnie za sobą ceny paliw na stacjach. Diesel i benzyna zatem w pierwszej fazie mogą znów mocno zdrożeć, zanim później wszystko zacznie się stabilizować na rynku.

diesel ceny paliw benzyna
fot. freepik

Ingerencja w wybory

Unia Europejska jak na razie pozostaje bierna i daje czas na szukanie rozwiązań. Również daje czas aktualnemu prezydentowi na to, aby ostatnie dni przed II turą wyborów były dla niego jak najbardziej owocne. Zwłaszcza, że Francja jako kraj posiada liczną grupę osób niezdecydowanych. Szala może zatem przechylić się na ostatniej prostej.

I choć dzieje się to wiele kilometrów od nas, to jednak ma dla nas znacznie – tak samo jak dla innych krajów. Unia Europejska musi mieć pomysł na diesel i benzynę w najbliższej przyszłości, bo bez tego kryzys nie minie. A to oznacza wciąż wysokie ceny paliw na stacjach.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News