PILNE: Od 25 czerwca za diesel, benzyna i LPG w Polsce zapłacimy w końcu mniej. Na jakie ceny paliw będą mogli liczyć kierowcy?

PILNE: Od 25 czerwca za diesel, benzyna i LPG w Polsce zapłacimy w końcu mniej. Na jakie ceny paliw będą mogli liczyć kierowcy?

benzyna diesel ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Nadchodzi kolejna obniżka za diesel, benzynę i LPG dla kierowców w Polsce. Stopniowo cena zaczyna się obniżać i odbiegać od tej najwyższej, z którą mieliśmy do niedawna do czynienia. Powodów do hura optymizmu oczywiście jeszcze nie ma, bowiem pełni szczęścia jeszcze wiele brakuje. Mimo wszystko powoli sytuacja się poprawia, pytanie tylko na jak długo.

W weekend powinniśmy zatankować diesel, benzynę i LPG taniej

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik.com shangarey

W ostatnich dniach najbardziej rzuca się w oczy dość dynamiczny spadek ceny za benzynę. Obecna cena średnia hurtowa wynosi 7,15 zł/l i jest niższa o około 15 groszy niż przed tygodniem. Warto jednak zauważyć na to co wydarzyło się w dniu dzisiejszym, a więc podniesienie ceny o 4 grosze. Do powodu tego odniesiemy się nieco później. W dłuższej perspektywie jednak widać obniżkę ceny.

Mniej dynamicznie obniża się cena za diesel względem całego miesiąca, ale patrząc na ostatnie dni jest nieco lepiej. Olej napędowy kosztuje 7,29 zł/l, a więc wciąż pozostaje droższym paliwem niż benzyna. Warto pamiętać, że na wakacje sytuacja miała być zupełnie inna, ale od połowy miesiąca na pewno jest drożej niż w pierwszej połowie czerwca.

Choć ropa tanieje i wynosi 110 dolarów za baryłkę, to jednak nie widać większej poprawy w cenie. Bo przecież jeszcze nie tak dawno za ropę płaciło się 120 dolarów za baryłkę, a nawet więcej. Do pełni szczęścia brakuje taniego dolara, a ten w czwartek miał jedną z najwyższych cen w ostatnim czasie. To pokazuje, że wzmacnianie złotówki nie najlepiej wychodzi, a więc trzeba się spodziewać kolejnej podwyżki stóp procentowych.

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

Weekend i tak zapowiada się pozytywnie

W weekend kierowcy powinni odczuć jednak ostatnie obniżki i spotkać na stacjach paliw tańszy diesel, benzynę i LPG. Dziś jednak wszyscy bardziej myślami sa już przy lipcu, niż przy czerwcu. Każdy zastanawia się czy początek drugiego kwartału przyniesie zapowiadane wyższe ceny, o których tak się mówiło.

Paliwo za 8 złotych to temat, który wciąż pozostaje w głowie bardzo wielu kierowców. A w zasadzie to nieustanny strach, który ciągle nam towarzyszy w obawie przed naszym budżetem domowym. Problem nie dotyczy na pewno kierowców tankujących LPG, gdyż ci już od dłuższego czasu płacą tylko mniej, a cena stała się dla nich wręcz rewelacyjna jak na dzisiejsze czasy.

Od 7 kwietnia nowa cena za diesel, benzynę i LPG
fot. freepik.com – demanna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News