PILNE: Od 24 stycznia ceny paliw mocno w górę! Diesel i benzyna coraz bliżej 6 złotych

PILNE: Od 24 stycznia ceny paliw mocno w górę! Diesel i benzyna coraz bliżej 6 złotych

diesel paliwo benzyna

Podaj dalej

Niestety spełnia się czarny scenariusz, jeżeli chodzi o ceny paliw w Polsce. Diesel i benzyna drożeje w coraz szybszym tempie, a to przekłada się na to, co widzimy przy dystrybutorach. E-petrol.pl przedstawił prognozy na ostatni pełny tydzień stycznia, a więc ostatni też przed wejściem obniżenia podatku VAT na paliwa.

Ceny paliw szybko rosną

stacja paliw benzyna diesel lpg ceny paliw

Kierowcy znów muszą mierzyć się z podwyżkami, pomimo… obniżek. Benzyna 98 wzrośnie do poziomu 5,99-6,12 zł/l, z kolei benzyna Pb95 do 5,73-5,85 zł/l. Natomiast diesel wzrośnie już do poziomu aż 5,80-5,93 zł/l. Pomimo obniżek, jakie pojawiły się miesiąc temu, już praktycznie zostały one ”wchłonięte”.

A jeżeli tak się nie stało na stacjach paliw, to na pewno stało się na rynku cen hurtowych. Tam już po obniżce wcześniejszej około 30 groszy, odnotowuje się wzrost w wysokości… 40 groszy. To też pokazuje, że tarcza antyinflacyjna 2.0 jest niezwykle potrzebna, a więc obniżenia podatków.

To sprawi, że na początku lutego za benzynę i diesel będziemy płacili około 5,20-5,30 zł/l. Nie zmieni to jednak faktu, że na koniec tego samego miesiąca będzie już drożej – i w kolejnych tygodniach także. Może zatem dojść do sytuacji, że za dwa lub trzy miesiące będziemy płacili tak naprawdę tyle ile teraz. Pomimo tak wielu obniżek, jakie przygotował rząd.

diesel benzyna lpg ceny paliw akcyza 20 grudnia

Podwyżki w hurcie

O ile wzrosną ceny paliw widać po cenach hurtowych. W porównaniu z ubiegłym weekendem benzyna 95-oktanowa w hurcie zdrożała o niemal 90 zł/m sześc. Jeszcze bardziej zdrożała benzyna Pb98, która kosztuje 4924,80 zł/m sześc., czyli ponad 112 zł drożej niż w ubiegłą sobotę. Jeśli chodzi o olej napędowy, podwyżka ceny średniej wynosi 72,60 zł na metrze sześciennym.

cena paliwo tankowanie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News