PILNE: Od 22 września tańsze tankowanie za diesel, benzynę i LPG. Stacje paliw pozwolą zaoszczędzić pieniądze

PILNE: Od 22 września tańsze tankowanie za diesel, benzynę i LPG. Stacje paliw pozwolą zaoszczędzić pieniądze

diesel-paliwo-tankowanie-1

Podaj dalej

Już w tym tygodniu będzie można zatankować diesel, benzynę i LPG w naprawdę rozsądnej cenie. Będą to najniższe ceny paliw z jakimi mieliśmy styczność w ostatnich miesiącach na stacjach paliw. Widok na pylonach także zaskoczy, a niektórym na nadchodzący widok aż powiększa się oczy ze zdziwienia. Oby tylko ten uśmiech zadowolenia szybko nie zniknął z naszych twarzy.

Diesel, benzyna i LPG w dawno nie widzianych cenach

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo

Już dziś można zobaczyć, że diesel na stacjach paliw dostępny jest w cenie 6,99 zł/l. Oznacza to, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami cena tego paliw spadła poniżej ”krytycznego” poziomu powyżej 7 złotych. Po trwającej nieco wysokiej podwyżce nastąpił powrót do ceny, która była już widoczna około miesiąca temu. Warto jednak zauważyć, że w ostatnim czasie olej napędowy kosztował nawet 7,50 zł/l,

Benzyna także ma się dobrze, żeby nie powiedzieć bardzo dobrze. Wyłapać ceny 5,99 zł/l na stacjach paliw jeszcze nam się nie udało, ale widzieliśmy już kwotę 6,09 zł/l. Jest już naprawdę blisko tego, aby tankować 95-tkę poniżej kwoty 6 złotych. Oczywiście uwzględniając promocję na niektórych stacjach paliw jest to już możliwe. Na cenę jednak tak niską samą w sobie, jeszcze chwilę trzeba poczekać.

Nie zawodzi także LPG, które ciężko już znaleźć w cenie powyżej 3 złote. Są stacje paliw, gdzie tankowanie wynosi już nawet… poniżej 2,80 zł/l! To pokazuje, że sytuacja z paliwami w naszym kraju znacząco się poprawiła w ostatnim czasie. Wrzesień choć miał być ciężki pod tym względem, okazał się niezwykle przyzwoity. Nie doświadczamy podwyżek, a wyłącznie same obniżki.

paliwa paliwo benzyna diesel

Podwyżek na razie nie ma się co spodziewać

Sytuacja na rynku paliw stała się dość spokojna i stabilna. Nie należy spodziewać się, że nagle nastąpi większe przełamanie i znów dojdzie do kilkudziesięciu groszowych podwyżek. Cóż, tak naprawdę przez ostatnie pół roku sytuacja tak właśnie wyglądała jeżeli chodzi o cenę za diesel i benzynę. Po chwilowej obniżce następował szybki wzrost, a później znów ceny spadały.

To wyglądało jak sinusoida, która wydawała się nie mieć końca. Ta tendencja się jednak znacząco wypłaszczyła przez ostatnie tygodnie, zwłaszcza w przypadku benzyny. Kierowcy nie powinni już doświadczać tak niepokojących skoków ceny, które mocno chwiały ich nastrojami i finansami. Teraz pozostaje czekać, czy kryzys energetyczny nie przełoży się znacząco na ceny paliw.

diesel benzyna ceny
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News