PILNE: Od 22 lipca diesel, benzyna i LPG tanie jak nigdy. Stacje paliw muszą przygotować się na większą ilość tankujących kierowców

PILNE: Od 22 lipca diesel, benzyna i LPG tanie jak nigdy. Stacje paliw muszą przygotować się na większą ilość tankujących kierowców

zakaz tankowania ceny paliw paliwo alternatywy rower hulajnoga

Podaj dalej

Nadchodzi przełom, jeżeli chodzi o diesel, benzynę i LPG w Polsce. Będziemy tankować w zdecydowanie lepszych cenach, niż przez ostatnie długie tygodnie. Potwierdza to ewidentnie poniedziałek, który rozpoczął się identycznie jak trwał przez ostatnie dni na giełdzie. Ropa zatem jest wciąż w bardzo korzystnej cenie i to dalej będzie się odbijać na niższych kosztach za paliwo.

Tanie tankowanie. Diesel i benzyna będą dalej tanieć

paliwo benzyna niemcy ceny cena tanio najtaniej
fot. freepik

Były, ale i dalej są, duże obawy związane z tym, jak dalej będzie się zachowywała ropa na giełdzie. Poniedziałek jednak pokazał, że nie ma co jak na razie mieć większych obaw, o to co będzie się działo. Cena za baryłkę ropy spadła w nowym tygodniu nawet poniżej 100 dolarów, ale tak naprawdę cały czas utrzymuje sie na tym poziomie.

Do tego cały czas widać konsekwentny spadek wartości dolara. To jak na razie sprawy groszowe, ale tendencja ewidentniej jest malejąca. Diesel i benzyna muszą na to zareagować, a tym samym będą coraz tańsze. Zwłaszcza to bardzo istotne w przypadku oleju napędowego, który w ostatnich dniach… podrożał. To na pewno duże zaskoczenie, bowiem dla odmiany benzyna mocno w tym czasie potaniała, a różnica między paliwami zaczyna dochodzić do 50 groszy.

Według niektórych analiz już pod koniec tego tygodnia benzyna powinna kosztować na niektórych stacjach paliw w Polsce poniżej 7 złotych za litr. Diesel niestety nie osiągnie takiego dobrego poziomu ceny. Będzie wciąż balansował bliżej kwoty 7,50 zł/l. Ważny będzie ten tydzień dla tego paliwa, bowiem będzie to kluczowe na najbliższy weekend, a zwłaszcza kolejny tydzień.

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Polacy będą więcej tankować

Już teraz szacuje się, że niższe ceny sprawią, iż Polacy będą częściej tankować diesel i benzynę. I to wszystko pomimo tego, że ceny paliw są tak naprawdę wciąż stosunkowo bardzo wysokie. Ale nieco wyraźniejsze obniżki sprawią, że kierowcy z większym optymizmem podchodzą do tego, aby tankować i więcej jeździć. Osoby z niskimi budżetami muszą się pilnować.

Szacuje się, że sierpień będzie już tym miesiącem, w którym krzywa na wykresie zacznie się znacznie bardziej załamywać. To będzie oznacza, ze diesel i benzyna zaczną wyraźniej tanieć przed nadchodzącą jesienią. Choć jak na razie warto myśleć o tym co tu i teraz. Takich problemów nie mają kierowcy jeżdżący na LPG. To paliwo już od dłuższego czasu nieustannie tanieje. Jego cena obecnie kosztuje na poziomie około 3 złote za litr. A za taką kwotę aż prosi się tankować i jeździć.

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News