PILNE: Od 21 lipca nowa cena za diesel, benzynę i LPG. Kierowcy przetrą oczy ze zdumienia zajeżdżając na stacje paliw

PILNE: Od 21 lipca nowa cena za diesel, benzynę i LPG. Kierowcy przetrą oczy ze zdumienia zajeżdżając na stacje paliw

zakaz tankowania ceny paliw paliwo alternatywy rower hulajnoga

Podaj dalej

Z dnia na dzień widać jak diesel, benzyna i LPG tanieją. Zwłaszcza popularna w 95-tka, która wręcz pikuje dni od kilkunastu dni i lada moment będzie tania jak kilka miesięcy temu. To dobry prognostyk, który zwiastuje poprawę w cenie tankowania na stacjach paliw. Teraz czas, aby olej napędowy zaczął gonić swojego ”konkurenta”.

Coraz mniej płacimy za diesel, benzynę i LPG

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Średnie ceny hurtowe pokazują, że to co najgorsze mamy już na szczęście za sobą. Ceny paliw zbliżyły się swego czasu dość mocno do kwoty 8 złotych, ale koniec końców w średniej krajowej nie przekroczyły tego progu. Tylko niektóre stacje paliw zdecydowały się na to, aby ”straszyć” kierowców kwotą z ósemką na przodzie.

Obecnie dość mocno tanieje benzyna, która jeszcze nie tak dawno w szaleńczym tempie drożała. Były momenty, że kosztowała drożej niż diesel. Teraz średnia krajowa tego paliwa wynosi 6,60 zł/l, a więc to już naprawę blisko, aby stacje paliw oferowały to paliwo poniżej kwoty 7 złotych. Na niektórych już można zobaczyć cenę 7,19 zł/l. Warto pamiętać, że większość stacji ma różne promocje, a więc od tego co widzimy przed stacją należy odjąć daną kwotę.

Diesel także tanieje – w ostatnich dwóch dniach o 10 groszy, ale jego średnia wciąż utrzymuje się powyżej kwoty 7 złotych. W tym tygodniu wygląda na to, że w końcu przełamie tę barierę po ponad tygodniowej przerwie. Mimo to widać, że średnia z ostatnich kilkunastu dni to wciąż kwota, która wyraźnie przekracza 7 złotych. Najlepiej ma się LPG, które lada dzień będzie już kosztował wyraźnie poniżej 3 złote.

diesel hurt cena
fot. freepik

Wzrośnie popyt na paliwo?

Do wyraźnych obniżek cen paliw na pewno brakuje jeszcze kilka tygodni, aby można było powiedzieć – jest naprawdę taniej. To proces, który musi trwać, bowiem w zaledwie kilak dni ciężko liczyć na przełom. Benzyna i diesel w sierpniu powinny kosztować poniżej kwoty 7 złotych, ale z mocnym akcentem na ”powinny”.

Nikt tak naprawdę nie wie, co między czasie się wydarzy i co sprawi, że znów wszystko się wywróci. A już przecież niejednokrotnie tak było w ostatnich miesiącach, że sytaucja potrafiła się zmienić niemalże z dnia na dzień. Głównie za sprawą działań politycznych, tych mniej udanych dla końcowego odbiorcy.

diesel benzyna tankowanie
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News