PILNE: Od 2023 roku zdobycie prawo jazdy będzie koszmarem! Nachodzi miażdżąca zmiana

PILNE: Od 2023 roku zdobycie prawo jazdy będzie koszmarem! Nachodzi miażdżąca zmiana

prawo jazdy egzamin

Podaj dalej

Egzamin na prawo jazdy czekają zmiany, a zmiany te doprowadzą do tego, że jeszcze trudniej będzie o jego zdobycie. Dziś egzamin teoretyczny zdaje teoretyczny szacuje się, że zdawalność jest na poziomie około 50 procent. Z kolei jeżeli chodzi o egzamin praktyczny tutaj mowa o poziomie około 35 procent.

Trudniejszy egzamin teoretyczny na prawo jazdy

Polskie Prawo Jazdy

Ministerstwo Infrastruktury zamierza pod koniec przyszłego roku wprowadzić nowe przepisy związane z egzaminem teoretycznym. Pytania, jakie pojawią się na egzaminie nie będą stanowiły informacji publicznej. Co za tym idzie, nie będzie wiadomo jak dokładnie wygląda pula ich pytań. Nie będzie zatem możliwości nauczyć się ich… na pamięć.

Co za tym idzie, skoro dziś mają czarno na białym egzamin zdaje 50 procent osób, to ile będzie zdawać, gdy nie będą znane pytania i odpowiedzi? Co za tym idzie, można spodziewać się, iż na egzamin praktyczny nie będzie się tak ”łatwo” dostać jak teraz. Ciężko bowiem większości osób będzie przebrnąć pierwszy poziom egzaminu.

Warto pamiętać, że na egzaminie teoretycznym można zdobyć 74 punkty, ale aby go zaliczyć trzeba mieć przynajmniej 68. Inaczej egzamin teoretyczny na prawo jazdy nie zostanie zakończony pozytywnie. Margines błędu jest zatem bardzo minimalny i naprawdę trzeba posiadać duży zakres wiedzy, aby go zaliczyć.

prawo jazdy egzamin

Więcej dobrze przygotowanych kierowców

Nie ma wątpliwości, że znacznie trudniej będzie po wprowadzeniu zmian otrzymać prawo jazdy. I choć wydaje się, że nie jest to sprawiedliwe i nie jest to plus, to jednak… jest ogromny. Na drodze pojawią się kierowcy, którzy maj wiedzę w głowie, nie ci, co wykuli ją na pamięć. Będą to osoby znacznie lepiej przygotowane do tego, aby wyjechać na drogi.

Zyskają też na tym niewątpliwie WORD-y, bowiem… więcej zarobią. Znacznie więcej osób będzie musiał udawać się na egzamin poprawkowy, gdyż statystycznie po prostu nie będą go zdawać tak szybko. Niewątpliwie wiąże się to z większym stresem, ale nie ma się co oszukiwać – to dla naszego dobra.

egzamin prawo jazdy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News