PILNE: Od 20 grudnia diesel i benzyna w cenie 5,50 zł/l? Wiele na to wskazuje, że zatankujemy za tyle paliwo

PILNE: Od 20 grudnia diesel i benzyna w cenie 5,50 zł/l? Wiele na to wskazuje, że zatankujemy za tyle paliwo

oznaczenia paliw diesel

Podaj dalej

Wielkie odliczanie do momentu, aż diesel i benzyna będą tańsze trwa. A to będzie miało miejsce już za nieco ponad tydzień, bowiem od kolejnego poniedziałku. Już mniej więcej można oszacować po ile będziemy tankować paliwa, bowiem wynika to z nadchodzących prognoz na ten tydzień. Co jednak tak naprawdę czeka na kierowców?

Po ile będzie diesel i benzyna

benzyna w dieslu

Według analiz w nadchodzącym tygodniu ceny paliw już na stałe spadną poniżej 6 złotych. Benzyna ma kosztować w przedziale od 5,86 do 5,99 zł/l, a diesel od 5,85, do 5,99 zł/l. Bardziej jednak można spodziewać się cen bliżej 5,99 zł/l, niż tych w okolicach poniżej 5,90 zł/l. Warto wspomnieć, że obecnie średnia cena w Polsce za oba paliwa to właśnie 5,99 zł/l.

W mediach coraz częściej przewijają się informacje, że za tankowanie po 20 grudnia będziemy płacili około 5,80 zł/l. Nie będzie to zatem obniżka w wysokości 30 groszy o których mówił m.in. Jacek Sasin, a w okolicach nawet niecałych 20 groszy, o której mówili analitycy. Ciężko zatem mówić o ogromnych oszczędnościach, bowiem będzie to ledwie 10 złotych na tankowaniu.

I tutaj rodzi się pytanie, czy kierowcy mogą poczuć się oszukani? Oczywiście, że nie, bowiem każdą obniżkę trzeba szanować. Mimo wszytko tak jak każdy widzi, nie będzie to żadna rewolucja która powinna doprowadzić chociażby do nagłych oszczędności i spadków cen związanych z inflacją.

ceny paliw diesel

Tankowanie po 5,50 zł/l?

Tytułowa cena nie jest jednak przypadkowa. Nie ma bowiem co się oszukiwać, ale w cenie w okolicach 5,80 zł/l można zatankować już… teraz. Takie kwoty, a nawet niższe oferują już niektóre stacje paliw. Oczywiście nie są to punkty należące do wielkich światowych koncernów, ale te mniejsze, mające lokalną markę i uznanie w danym mieście, a nawet jego części.

Oznacza to zatem jedno. Jeżeli tam można już zatankować w takiej cenie, to po obniżce diesel i benzyna zbliży się do kwoty w okolicach 5,50 zł/l! A to już niewątpliwie wyjątkowa kwota, bowiem o nawet więcej niż 50 groszy mniej niż obecnie. Przy 50 litrach kwota jaka zostaje w portfelu jest już dość znacząca i wyraźna.

diesel benzyna ceny paliw bauerstock

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News