PILNE: Od 20 grudnia diesel, benzyna i LPG z obniżoną akcyzą! Wiemy o ile będzie tańsze paliwo!

PILNE: Od 20 grudnia diesel, benzyna i LPG z obniżoną akcyzą! Wiemy o ile będzie tańsze paliwo!

ceny paliw diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Mateusz Morawiecki ogłosił program tarczy inflacyjnej, która będzie obowiązywała w Polsce. Diesel, benzyna i LPG od 20 grudnia będą tańsze na stacjach paliw w związku z obniżeniem akcyzy na paliwo. Kierowcy mogą spodziewać się, że ceny paliw pójdą w dół o około 30 groszy przez najbliższe pięć miesięcy od podanego terminu.

Diesel, benzyna i LPG niższe o 30 groszy

diesel stacja paliwo

Kierowcy z niecierpliwością czekali na informacje związaną z obniżeniem ceny paliw. Premier podał szczegóły związane z programem tarczy inflacyjnej, jaki niebawem zacznie obowiązywać. Zgodnie z przewidywaniami i wcześniejszymi spekulacjami, nie będzie to spektakularna obniżka. Ze słów premiera wynika, że mowa o kwocie od 20 do nawet 30 groszy.

Oznacza to, że cena za diesel i benzynę spadnie poniżej 6 złotych za litr. Będzie oscylowała w okolicy 5,70-5,80 zł za litr przed okresem świątecznym. Oczywiście takie ceny są w odniesieniu do dnia dzisiejszego, bo nie wiadomo ile dokładnie będą wówczas wynosić ceny paliw. Bo to od nich trzeba będzie odjąć wartość podaną przez premiera.

Warto również mieć na uwadze, że jeżeli diesel czy benzyna w lutym w teorii będzie kosztowała 6,50 zł/l, a w zasadzie powinna tyle kosztować, to napotkamy takie ceny jak obecnie. Po prostu ceny paliw będą zawsze niższe o wartość obniżonej akcyzy, a to ile warte będzie na rynku, nie jest już zależne od polskiego rządu.

opłata paliwowa Diesel

Miały być trzy miesiące będzie pięć

Tak jak informowaliśmy początkowo były plany, że ceny paliw będą obniżone na trzy miesiące. Okazało się, że za diesel, benzynę i LPG będziemy płacili taniej przez kolejne dwa miesiące. Na okres kwartału ma być m.in. obniżony VAT na prąd. Dla kierowców to niewątpliwie dobra informacja bowiem praktycznie przez pół roku uda się nieco zaoszczędzić.

Niewątpliwie przez taki okres uda nam się przyzwyczaić do niższych cen. Mały ”szok” przeżyjemy od czerwca, gdy nagle na stacjach paliw przyjdzie nam płacić o około 30 groszy więcej. A jest to niestety nieuniknione. Nadzieja w tym, że do tego czasu diesel, benzyna i LPG wrócą do normalnych cen. Tych które znamy z wcześniejszego okresu.

diesel stacja paliw

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News