PILNE: Od 18 lipca znaczne obniżki ceny paliw! Diesel i benzyna schodzą poniżej 7 złotych! LPG również coraz wyraźniej pod trójką

PILNE: Od 18 lipca znaczne obniżki ceny paliw! Diesel i benzyna schodzą poniżej 7 złotych! LPG również coraz wyraźniej pod trójką

stacja paliwa tankowanie

Podaj dalej

Kolejny tydzień dla ceny za diesel i benzyny będzie w końcu tym, na który długo czekaliśmy. Ceny paliw wyraźnie się obniżą i mówi się wręcz o gwałtownym spadku na stacjach. Powodem jest ogromna obniżka na giełdzie ceny ropy, która kosztuje już poniżej 100 dolarów! Nikomu nie trzeba specjalnie przypominać, po ile było tankowanie, gdy tyle była warta baryłka co teraz.

Diesel i benzyna potanieje aż o ponad 50 groszy

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Ropa notuje już od dłuższego czasu tendencję spadkową. W ostatnim czasie zdołała się lekko podnieść, ale wyłącznie na chwilę. Od wczoraj ropa Brent utrzymuje się na poziomie poniżej 100 dolarów i wiele wygląda na to, że spełnia się wcześniejsza zapowiedź. Mowa o tym, że trzycyfrowego wyniku nie zobaczymy już długo.

A powodów tego jest kilka. Jednym z nich jest widmo recesji, które coraz bardziej dotyka wielu gospodarek na świecie. A wedle zapowiedzi ekspertów ma się ona wyłącznie pogłębiać. Do tego dochodzi coraz więcej zakażeń na koronawirusa, przez co zwalnia m.in. gospodarka Chin, gdzie zakażeń jest najwięcej. Ale również i w Europie sytuacja wygląda coraz mniej ciekawie.

Te i kilka innych czynników sprawiają, że ropa tanieje, a wraz za nią tanieć będzie również diesel oraz benzyna. Dla kierowców obecnie najważniejsze jest to, aby teraz nie doszło do wzrostu ceny za baryłkę. Im więcej dni wartość ropy będzie poniżej 100 dolarów, tym szybciej ceny będą spadać na stacjach paliw.

diesel paliwo tankowanie
fot. freepik

Stacje paliw muszą szybko zareagować

Teraz ruch będzie po stronie stacji paliw, które będą musiał odpowiednio szybko zareagować. Nie wszystkim będzie zależało oczywiście na tym, aby spadem cen na pylonach był szybki. Zwłaszcza mając na względzie aktualne promocje, jakie obowiązują. To będzie doskonała okazja do tego, aby utrzymać nieco wyższe marże za diesel i benzynę.

Ale konkurencja będzie robiła swoje i tym samym wymusi odpowiednie ruchy w branży. Bo każdy będzie chciał przyciągnąć klientów niższymi cenami do siebie. Tym bardziej, że zapowiada się ku temu naprawdę duża okazja. W drugiej połowie lipca powinniśmy zobaczyć już na stacjach paliw ceny, które spadły poniżej 7 złotych za litr. Biorąc pod uwagę aktualne promocje, tankowanie może być naprawdę w końcu czymś przyjemnym. Zapewne coraz więcej ludzi odważniej sięgnie po swoje samochody i wybierze się w inne podróże, niż tylko te obowiązkowe.

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News