PILNE: Od 16 lipca diesel, benzyna i LPG najtaniej w weekend od wielu tygodni. W takich cenach będzie litr paliwa

PILNE: Od 16 lipca diesel, benzyna i LPG najtaniej w weekend od wielu tygodni. W takich cenach będzie litr paliwa

diesel stacja paliw

Podaj dalej

Od soboty diesel, benzyna i LPG bardzo zachęci do tego, aby tankować paliwo na stacjach. A to za sprawą jednych z najniższych cen z jakimi mieliśmy w ostatnich tygodniach styczność. A biorąc pod uwagę, że pogoda w tym okresie ma być wręcz wyborna, lepsze scenariusza nie można sobie wyobrazić. Czas zaplanować nadchodzący weekend.

Tani diesel, benzyna i LPG w weekend

ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik

Ceny paliw zaczynają reagować na to co dzieje się na świecie. A dzieje się korzystnie pod wieloma względami, ale także i niekorzystnie. Niewątpliwie ogromnym plusem jest to, że ropa tanieje i utrzymuje się na poziomie 100 dolarów za baryłkę. To znacznie mniej, niż przez ostatnie tygodnie. To w efekcie przekłada się głównie na cenę za diesel i benzynę, ale nie ma co ukrywać, że także i na LPG.

Takie spadki są podyktowane nie tylko widmem recesji, która niewątpliwie następuje. To także fakt, że koronawirus zaczyna być w coraz większym natarciu już nie także poza Europą, ale na jej terytorium. To oznacza, że istnieje widmo jeszcze większego wyhamowania gospodarki. Popyt będzie spadał, a o oznacza, że ceny paliw nie mogą być wysokie.

Teraz najważniejsze dla kierowców jest to, aby cena za ropę nie rosła, ale takiego scenariusza jak na razie na horyzoncie nie widać. Tym bardziej oznacza to to, iż diesel oraz benzyna będą po prostu tanieć. Warto pamiętać, że przy takich wartościach kilka miesięcy temu paliwa w Polsce kosztowały znacznie mniej. Czy teraz czeka nas moment dojścia do takich cen?

diesel benzyna stacja
fot. freepik

Zbliżamy się do 7 złotych

Lada moment ceny paliw będą oscylować w okolicach 7 złotych. Przy aktualnych promocjach będzie można zatankować diesel lub benzynę nawet poniżej tej wartości. A już bardzo dawno na stacjach paliw nie pojawiła się szóstka z przodu. Dość długo taką wartość miała benzyna, ale później tak drożała, że przegoniła nawet drogi diesel.

LPG także ma się bardzo dobrze, bowiem za nim kolejna już obniżka. To już pewne, że na coraz większej liczbie stacji paliw będziemy tankować poniżej trójki – czy to z promocją, czy bez. Nic więc dziwnego, że samochody z instalacją gazową cieszą się aż tak ogromnym zainteresowaniem. Przeżywają wręcz renesans. Tyle tylko, że obecnie zdobyć taki samochód, którym można tankować autogaz to rzecz niebywała. Takiego auta nikt w dzisiejszych czasach nie chce sprzedać, a jak już to robi to za takie wartości, iż można złapać się za głowę.

stacja paliw benzyna paliwo diesel
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News