PILNE: Od 15 lutego szybciej wrócimy do swoich samochodów. Rządowa zmiana nareszcie wchodzi w życie

PILNE: Od 15 lutego szybciej wrócimy do swoich samochodów. Rządowa zmiana nareszcie wchodzi w życie

samochodow rzad zmiana

Podaj dalej

Niemal w połowie miesiąca dzięki zmianom jakie wprowadza rząd, szybciej wrócimy do naszych samochodów. To efekt tego, że w końcu po dłuższym czasie zdecydowano się na wprowadzenie zmian, dzięki którym nie zarówno izolacja, jak i kwarantanna będzie znacznie krótsza. Miliony Polaków będą krócej przebywać w swoich domach.

Przybędzie samochodów na drogach

parking diesel parkowanie

Od 15 lutego będzie obowiązywała już tylko siedmiodniowa izolacja domowa. Z kolei kwarantanna będzie obowiązywała współdomowników wyłącznie w trakcie trwania izolacji osoby zakażonej. Obecnie izolacja wynosi 10 dni, z kolei dla współdomowników kwarantanna wynosi łącznie 17 dni! Muszą te osoby pozostać tydzień dłużej uzyskaniu statusu ozdrowieńca osoby zakażonej.

Jest też jeszcze jedna istotna zmiana. Jeżeli dana osoba zakończyła izolację lub hospitalizację nie zostanie objęty kwarantanną z powodu zamieszkiwania z domownikiem objętym izolacją przez 30 dni od zakończenia choroby. Co jednak bardzo istotne – do 15 lutego kwarantanna z tytuły mieszkania z chorym nie zostanie skrócona.

Warto tutaj wspomnieć także, że od piątku 11 lutego nie obowiązuje już tzw. kwarantanna z kontaktu. Tym samym nie trzeba będzie udawać się na nią po kontakcie z osobą chorą. Był to ogromny problem w przedszkolach, szkołach czy w pracach. Z dnia na dzień ludzie dowiadywali się, że na 10 dni muszą pozostać w domach. Był to ogromny problem zwłaszcza dla pracodawców, ale także i rodziców swoich pociech.

andrzej niedzielski maseczki

Tysiące kierowców zostawało w domach

Krótsza izolacja i kwarantanna sprawia, że w najbliższych dniach powinniśmy zaobserwować większy ruch na drogach. W ostatnich dniach w domach przebywało setki tysięcy osób, a zdarzało się, że i… ponad milion! Ta liczba to bardzo wielu kierowców, którzy nie mogli wsiąść do swoich samochodów.

Teraz te liczby będą znacznie mniejsze, co zwiastuje większy ruch, niż w ostatnim okresie. Warto mieć to na uwadze, bo z tygodnia na tydzień będzie przybywać samochodów na drogach.

morawiecki samochod kierowcy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News