PILNE: Od 11 lipca wielka obniżka za diesel, benzynę i LPG. Nie warto tankować paliwa wcześniej, bo to strata pieniędzy

PILNE: Od 11 lipca wielka obniżka za diesel, benzynę i LPG. Nie warto tankować paliwa wcześniej, bo to strata pieniędzy

benzyna diesel ceny paliw tankowanie

Podaj dalej

Kto nie musi niech nie tankuje. Diesel, benzyna i LPG po weekendzie będą sprzedawane na stacjach paliw w znacznie bardziej atrakcyjnych cenach. To wynik wielkich obniżek z którymi mamy do czynienia przez ostatnie dni. Tak naprawdę to właśnie od 11 lipca nastąpi ich wielka kumulacja, co będzie widoczne przy dystrybutorach.

Diesel, benzyna i LPG taniej od 11 lipca

diesel ceny paliw
fot. freepik

Widmo recesji na świecie sprawiło, że ropa w tym tygodniu znacznie potaniała. Obniżki te już zaczęto dostrzegać także w cenach hurtowych. Jak już informowaliśmy diesel i benzyna kosztują w średniej cenie już mniej niż 7 złotych. A każda obniżka jest na wagę złota, bowiem przyczynia się do tego, że w kieszeniach kierowców zostaje więcej pieniędzy.

Od najbliższego poniedziałku kierowcy powinni płacić na stacjach paliw za diesel i benzynę już poniżej kwoty 7,50 złotych za litr. Na wielu stacjach paliw może to być znacznie bliżej kwoty 7 złotych. Niewątpliwie paliwa oddalają się coraz wyraźniej od kwoty 8 złotych, a zbliżają się do tego, aby spaść poniżej 7 złotych.

Kluczowe będzie niewątpliwie to, jak dalej będzie zachowywała się ropa. Przed weekendem Brent zdrożała o około 5 dolarów względem ostatnich dni, ale do końca sesji może jeszcze wiele się wydarzyć. Statystycznie ten tydzień i tak przyniósł obniżkę na poziomie około 10 dolarów, a to bardzo sporo. Dla wszystkich ważne jest to, aby jej wartość utrzymywała się na poziomie około 100 dolarów, a najlepiej niżej.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik.com – RobertBodnarT

Słaba złotówka dużym problemem

Zdecydowanie lepiej mogłyby wyglądać ceny paliw, gdyby wartość złotówki była mocniejsza. Niestety okazuje się, że czwartkowe podniesienie stóp procentowych niewiele pomogło. Nic się nie zmieniło w kontekście tego ile wart jest dolar, a jest to kwota powyżej 4,70 złotych! To bardzo dużo i są prognozy, które mówią, że złotówka dalej może słabnąć względem tej waluty. Podobnie zresztą jak w przypadku euro.

Dlatego też ważne jest to, aby diesel i benzyna kosztowały możliwie jak najmniej. Rozrusza to bowiem gospodarkę, a tym samym sprawi, że złotówka zacznie się umacniać. W innym przypadku kryzys będzie się pogłębiał, co może się odbić na kierowcach na różne sposoby. Ceny paliw są bardzo ważne w kontekście tego, jak kraj będzie dalej sobie radził z inflacją.

diesel paliwo tankowanie
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News