PILNE: Od 10 stycznia zmiany na stacjach paliw. Tankowanie będziemy mogli zakończyć wcześniej niż zwykle

PILNE: Od 10 stycznia zmiany na stacjach paliw. Tankowanie będziemy mogli zakończyć wcześniej niż zwykle

tankowanie diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Statystycznie każdy przeciętny kierowca wybiera się na tankowanie dwa razy w miesiącu. W ramach oszczędności coraz częściej zdarzają się przypadku, że wizyta na stacji paliw jest rozciągana w czasie tak, aby w dwa miesiące pojawić się tam tylko trzy razy. To pozwala zaoszczędzić więcej pieniędzy. Inna kwestia, jak też dany kierowca uzupełnia bak – do pełna czy nie.

Tankowanie już nie tak przyjemne

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik

Zbliżamy się do półmetka nowego roku i powoli powinniśmy zacząć obserwować wzrosty ceny paliw na stacjach. Trzeba pamiętać, jaki został wykonany ”zabieg” z podatkiem na początku roku, przez co wiadomo, że diesel i benzynę czeka jeszcze lekka zwyżka. Niektórzy zakładają, że zacznie się dziać to właśnie teraz. Choć na pewno czynnik tańszej ropy ku temu nie sprzyja, aby nie wzburzać na nowo społeczeństwa.

Jako, że ceny paliw będą wyższe coraz mniej kierowców będzie decydowała się na tankowanie do pełne. Bardziej niż na litry kierowcy znów zaczną patrzeć na cenę i wlewać paliwo np. za 100 czy 200 złotych. Warto jednak pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie jeździć na rezerwie, a limit oleju napędowego czy benzyny ustawić sobie wyżej. W innym przypadku możemy mieć dodatkowe wydatki, jakie będą czekać nas w warsztacie.

Już także analitycy i eksperci zwiastowali w ostatnich dniach, że im bliżej połowy stycznia, tym możemy doświadczać większych zmian w cenie. Podwyżki mogą sięgnąć jak na razie 10-15 groszy maksymalnie w tym okresie. Z drugiej strony patrząc na cenę ropy i dolara powinniśmy tak naprawdę bardziej spodziewać się obniżek. Taka sytuacja jednak już raczej nikogo nie dziwi, że te czynniki nie do końca oddają to co powinny.

paliwo-tankowanie-zbiornik
fot. freepik

Tendencja cen paliw już tylko wzrostowa?

Dość długo na stacjach paliw nie działo się wiele w ostatnim czasie, jeżeli chodzi o ceny paliw. Mowa o samych liczbach, które dość mocno się ustabilizowały i nie zmieniały więcej niż maksymalnie 20 groszy w górę czy w dół. Teraz jednak wchodzimy w okres, gdzie zaskoczeń widząc pylony na stacjach może być więcej. I samo tankowanie na nowo nie stanie się już tak przyjemne, jakie mogłoby by być.

Kierowcy na pewno powinni nastawić się na wcześniejsze tankowanie, a więc dolewanie niż czekanie aż będzie mniej paliwa. Dużo pieniędzy nie pozwoli to zaoszczędzić jednorazowo, ale na pewno koniec końców z czasem pewna suma się uzbiera. Uważać powinni zwłaszcza kierowcy tankujący diesel, bowiem tam skok ceny spodziewany jest największy.

diesel benzyna lpg ceny paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News