PILNE: Od 1 sierpnia diesel, benzyna i LPG jak w dawnych cenach. Miesiąc rozpocznie się rewelacyjnie

PILNE: Od 1 sierpnia diesel, benzyna i LPG jak w dawnych cenach. Miesiąc rozpocznie się rewelacyjnie

diesel paliwo tankowanie

Podaj dalej

Sierpień rozpocznie się dla tankujących diesel, benzynę i LPG znakomicie. Na stacjach paliw zobaczymy ceny paliw, o których mogliśmy już dawno zapomnieć. Będzie naprawdę tanio, w porównaniu z tym, z czym np. mieliśmy do czynienia jeszcze w czerwcu. To na pewno zachęci wiele osób do tego, aby jeszcze więcej korzystać ze swojego samochodu

Diesel, benzyna i LPG od sierpnia jeszcze tańsze

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Już ostatni tydzień lipca będzie wręcz rewelacyjny, jeżeli chodzi o ceny paliw w Polsce. Wykresy już od wielu dni lecą w dół, jeżeli chodzi o ceny hurtowe. I to nie o grosze, a o dziesiątki groszy. Benzyna kosztuje już 6,47 zł/l, a więc tak naprawdę już oficjalnie można ogłosić, że jest tańsza niż 7 złotych w Polsce! Dokładnie jej cena z podatkiem wynosi 6,99 zł/l plus marża.

Zatem jeszcze w tym tygodniu powinniśmy zobaczyć na stacjach paliw kwotę 6,99 zł za litr tego paliwa, a nawet mniej. Kwestia tego jak wysoką marżę uwzględnią stacje paliw, przy tym uwzględniając daną promocję jaka u nich obowiązuje odgórnie. Oby tylko ceny paliw nie były zbyt mocno zawyżone, a więc kierowcy tankowanie realnie za tyle ile powinni – a nawet mniej.

Diesel też już jest wyraźnie poniżej kwoty 7 złotych w hurcie. Dokładnie kosztuje 6,87 zł/l, czyli tak naprawdę doliczając VAT zapłacimy już bardzo niewiele powyżej kwoty 7 złotych. Wygląda na to, że od 1 sierpnia kwota jaką wydamy za olej napędowy na stacjach paliw będzie już z szóstką z przodu. Z kolei LPG od kolejnego miesiąca już wszędzie powinien kosztować poniżej 3 złote za litr – i to coraz wyraźniej.

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Polacy będą tanio tankować

Zbliża się miesiąc w którym Polacy naprawdę zaczną odczuwać, że stacja paliw nie musi być złym miejscem. Będzie można na nowo odzyskać przyjemność z tankowania i jazdy samochodem. Diesel i benzyna z szóstką na przodzie, to już na pewno inna cena, niż ta która kojarzyła się z ósemką.

Oczywiście trzeba powiedzieć sobie jasno, że do pełni szczęścia jeszcze długa i daleka droga. Bo niewątpliwie lepiej, gdy diesel i benzyna będą realnie kosztować około 6 złotych. Kto wie czy takiego obrazka nie zobaczymy na jesień, bo nie brakuje analiz, które wskazują takie kwoty w tym okresie. Pozostaje czekać i bacznie obserwować co dalej będzie się działo z cenami paliw.

kradzież paliwa ze stacji konsekwencje
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News