PILNE: Od 1 listopada nie będzie egzaminów na prawo jazdy! Do końca roku nikt nie zdobędzie uprawnień

PILNE: Od 1 listopada nie będzie egzaminów na prawo jazdy! Do końca roku nikt nie zdobędzie uprawnień

prawo jazdy egzamin

Podaj dalej

Kto nie zdążył zapisać się na egzamin na prawo jazdy może zapomnieć o tym, że w tym roku zdobędzie uprawnienia. W Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego, ale już nie wszystkich, zostały naprawdę ostatnie miejsce na to, aby sprawdzić swoje umiejętności jeszcze w 2021 roku. Wiadomo już, że dla tych najbardziej niezdecydowanych po prostu zabrakło już czasu i przejdzie im poczekać kilka miesięcy.

Prawo jazdy tylko do końca października

Wiele osób próbując zapisać się na egzamin w WORD będzie rozczarowane. Osoby, które planowały przystąpić do praktycznego egzaminu na prawo jazdy kategorii A teraz, będą musiały poczekać do wiosny. Wszystkie terminy na różne kategorie motocyklów są już pozajmowane i jedynie cud może sprawić, że jeszcze ktoś zdąży zdać w którymś z najbliższych WORD-ów.

Egzaminy praktyczne na kategorie motocyklowe AM, A1, A2 oraz A są będą trwały jeszcze niecałe dwa tygodnie. Później ze względu na warunki atmosferyczne będzie przerwa, bowiem kończy się sezon na jazdę jednośladami. Prowadzenie egzaminów na prawo jazdy w takich warunkach byłoby po prostu bardzo niebezpieczne. A trzeba pamiętać, że za kierownicą siadają osoby, które dopiero skończyły się uczyć. Wciąż nie mają doświadczenia.

Jeżeli chodzi jednak o egzamin teoretyczny tutaj nic się nie zmienia. Dana osoba, która ma w planach podejść do egzaminu praktycznego, może w okresie zimowym zaliczyć teorię. Później pozostanie tylko oczekiwać dłuższy czas na to, aż pod okiem egzaminatora będzie możliwość uzyskania uprawnień. Warto jednak pytać, bowiem nigdy nie wiadomo kto zrezygnuje w danym momencie i zwolni się termin.

To dobra informacja dla zdających kategorię B

Przerwa w egzaminach kategorii A sprawia, że Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego powinny przyspieszyć z egzaminami praktycznymi kategorii B. Obecnie niemal w całej Polsce czas oczekiwania wynosi około 4-5 tygodni. Zwiększy się liczba wolnych terminów oraz dostępność egzaminatorów, a to niewątpliwie z korzyścią dla podchodzących do zdobycia prawo jazdy.

W Polsce statystycznie zdaje co trzecia osoba podchodząca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy. To nie oznacza jednak, że ktoś zamknie się w trzech próbach. Żeby zdobyć uprawnienia trzeba naprawdę umieć jeździć, aby nie zagrażać nikomu na drodze. Co najważniejsze, także samemu sobie wyjeżdżając na drogę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News