PILNE: Od 1 lipca wielka obniżka za diesel i benzynę na stacjach paliw. Niech nikt nie przypisuje sobie tego sukcesu

PILNE: Od 1 lipca wielka obniżka za diesel i benzynę na stacjach paliw. Niech nikt nie przypisuje sobie tego sukcesu

podatek ceny paliwa stacja paliw

Podaj dalej

Nadchodzi znaczna obniżka za diesel i benzynę na stacjach paliw. Ale uwaga! To nie będzie zasługa nikogo – żadnego prezesa, żadnego rządu, żadnej wysoko postawionej osoby w kraju. Będzie to po prostu naturalnym czynnikiem, jaki będzie miał miejsce nie tylko u nas, ale i na całym świecie. Chętnych do przypisywania zasług jednak na pewno nie zabraknie.

Diesel i benzyna będą tanieć

paliwo ceny paliwa diesel benzyna
fot. freepik

Na dzień dzisiejszy z pełną świadomością można powiedzieć, że w diesel i benzyna nie przebije ceny 8 złotych. Oba paliwa bardzo zbliżyły się do tej kwoty, ale koniec końców nie zdołały jej osiągnąć. I nie ma tutaj oczywiście powodu do tego, aby się smucić, bo to bardzo dobra informacja. Za tankowanie mamy bowiem płacić jak najmniej, a nie jak najwięcej.

W końcu widać, że ceny paliw będą niższe i to dość znacznie, bowiem nawet o kilkadziesiąt groszy. Benzyna spadła już z poziomu 7,52 zł/l do kwoty 7,11 zł/l w hurcie. To sprawia, że cena w detalu zaczyna być coraz wyraźniej poniżej kwoty 8 złotych. Jeżeli chodzi o diesel ten w hurcie kosztuje 7,26 zł/l, ale również w jego przypadku widać tendencję spadkową.

A cena będzie dalej spadać wraz z końcem miesiąca, a wszystko za sprawą spadającej ceny ropy. A ta spadła już do poziomu nawet 108 dolarów za baryłkę, a więc jest bardzo korzystna. Ostatnio tyle kosztowała w połowie maja, a wszyscy dobrze pamiętamy po ile wtedy kosztowała benzyna oraz diesel. Oby zatem szybko ceny spadły chociażby do podobnego poziomu.

ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik

Obniżcie szybko ceny paliw!

Czy kierowcy mogą czuć, że przepłacają za diesel i benzynę? Oczywiście, że tak jeżeli spojorzą w jakiej cenie jest ropa i ile kiedyś płacili, gdy ta kosztowała tyle samo. Paliwo powinno być zdecydowanie tańsze, ale trzeba pamiętać o tym, że narzucona jest na nie bardzo wysoka marża modelowa. To przez nią ”przepłacamy” i tankujemy drożej o naprawdę bardzo wysoką sumę na każdym litrze.

Oczywiście problem ten nie tyczy się wyłącznie naszego kraju, o czym trzeba pamiętać. We wszystkich krajach sytuacja wygląda dość podobnie, choć niewątpliwie w Polsce podwyżki były najwyższe niemal w całej Europie. Warto w końcu odwrócić tę tendencję, co na pewno przełoży się na lepsze wyniki gospodarcze, a także nie przyczyni się do zwiększenia inflacji.

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – lunopark

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News