PILNE: Od 1 lipca 2023 rząd będzie rozdawał kolejne pieniądze Polakom! Otrzyma je każda osoba do 45 roku życia

PILNE: Od 1 lipca 2023 rząd będzie rozdawał kolejne pieniądze Polakom! Otrzyma je każda osoba do 45 roku życia

PILNE: Od 1 lipca 2023 rząd będzie rozdawał kolejne pieniądze Polakom! Otrzyma je każda osoba do 45 roku życia

Podaj dalej

Kolejne duże pieniądze będą czekać na odbiór dla wszystkich Polaków, którzy nie przekroczyli jeszcze 45 roku życia. Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przyjął ustawę która zakłada wsparcie dla osób oraz rodzin, chcących kupić własne mieszkanie czy dom. Jako, że obecnie jest to niezwykle trudne ze względu na ceny, zdecydowano się wesprzeć Polaków.

Duże pieniądze dla chcących pójść na swoje

dodatek pieniądze ciepło gaz
Pixabay

Program nazywa się „Bezpieczny Kredyt 2 proc.” i zakłada on możliwość uzyskania kredytu dwuprocentowego z dopłatą z budżetu państwa. Pierwsze banki powinny mieć już ofertę odnoszącą się do tego programu już na początku lipca. Ostatni podobny program rządu zakładający wsparcie w możliwości posiadania własnego mieszkania okazał się totalną klapą. Skończyło się na kamerach, show i wbiciu symbolicznej łopaty. Jak będzie teraz? Powinno być dużo prościej.

Na nowe rozwiązanie rząd przeznaczy przez najbliższe dziesięć lat około 16 mld złotych. Mateusz Morawiecki podkreślił, że kluczowa w tym programie jest zarówno równa stopa procentowa oraz taka sama spłata kapitałowa w całym okresie kredytowania. – W konstrukcji tego kredytu kapitał będzie stanowił dużo większą część spłaty w każdej racie i przez cały okres kredytowania w równym stopniu. To oznacza, że w 10. i 11. roku, gdy już ustaną dopłaty od rządu, rata nie powinna się zmienić, a według naszych prognoz ona może nawet spaść – powiedział premier.

O kredyt w którym kluczową role odegrają pieniądze rządu będzie mogła się starać każda osoba do 45-go roku życia. W przypadku rodzin jedna z osób będzie musiała być poniżej tego wieku. Żadna z osób nie może mieć jednak swojej własności, ani także mieszkania spółdzielczego.

dodatek świadczenie małżeństwa małżeństwo staż pieniądze
fot. freepik

Dofinansowanie do 2027 roku

Pieniądze będą czekały na wszystkich do 2027 roku, bo tego tego roku przewidziano wspieranie tego programu. Rząd jednak nie wyklucza, że jeżeli będzie cieszył się on dużym powodzeniem, to zostanie przedłużony. Oczywiście program ma pewne plusy i minusy. Warto na pewno mieć na uwadze, że jedna osoba może kupić mieszkanie do 500 tysięcy złotych, a małżeństwo do 600 tysięcy złotych. Do tej kwoty można doliczyć wkład własny do 200 tysięcy złotych.

Takiego mieszkania nie można również wynajmować, bo kto to zrobi będzie musiał zwrócić pieniądze. Trzeba zatem w pełni z niego korzystać do momentu, aż nie minie 10 lat. Bo przez tyle lat właśnie rząd będzie wspierał nasz kredyt.

pieszy piesi mandat mandaty zakazy zakaz kara grzywna policja
Pixabay

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News