PILNE: Od 1 lipca 2022 roku każda myjnia samochodowa w Polsce będzie droższa! Co czeka kierowców?

PILNE: Od 1 lipca 2022 roku każda myjnia samochodowa w Polsce będzie droższa! Co czeka kierowców?

myjnia samochodowa bezdotykowa

Podaj dalej

Nie ma zmiłuj się, a polityka dotyka wszystkiego. Tym razem to myjnia samochodowa będzie musiała przejść rewolucję, aby dostosować się do pewnych standardów. Ministerstwo Finansów planuje wprowadzić zmiany związane z płatnościami w tego typu miejscach. Skończy się wrzucanie do automatu złotówek bez pokrycia.

Myjnia samochodowa ze zmianami

Ministerstwo Finansów skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia mówiący o obowiązku ewidencjonowania na kasach fiskalnych usług mycia, czyszczenia samochodów itp. Tym samym kierowców czekają zmiany, bowiem nie będą już płacili za tego typu usługę tak jak dotychczas. Myjnia samochodowa obecnie pozwala na wrzucenie monety 1, 2 czy 5 zł i nie otrzymujemy za to paragonu.

Chodzi głównie o usługi w systemie bezobsługowym, gdzie przyjmowana jest płatność w bilonie lub banknotach bądź też w innej formie. Tym samym we wszystkich tego typu miejscach będą musiały pojawić się kasy fiskalne. Ocena Skutków Regulacji szacuje, że wskutek zmiany dochody budżetu w 2022 roku będą wyższe o około 6,7 mln zł, a w 2023 r. aż o 26,9 mln zł.

Teraz zatem będziemy dokładnie rozliczani z tego, za jaką kwotę pieniędzy myjemy samochód. Tyczy się to także odkurzania samochodu! Tam także już nie wrzucimy monety z nominałem np. 2 złote i zabierzemy się za porządki. Trzeba się będzie z tego rozliczyć, a więc poczekać aż wydrukuje się nam za to paragon.

Droższe mycie samochodu i odkurzanie

Dla kierowców taka informacja oznacza jedno – mogą spodziewać się droższej usługi. Ciężko dziś szacować o ile drożej nam wyjdzie mycie samochodu czy jego odkurzenie. Skoro jednak rząd już doliczył się ile na tym zarobi, to wiadomo, że właściciele takich miejsc potencjalnie stracą. A żeby realnie nie stracili podniosą koszty nam.

Tym samym minuta mycia samochodu może już nie kosztować 1 złotych, a 1 złoty i 50 groszy. Zwłaszcza, że trzeba wziąć pod uwagę inflację i rosnące koszty związane z utrzymaniem działalności. Cóż, zapewne płatności i tak będą szybkie – zbliżeniowe bądź blik. Mimo wszystko to do czego jesteśmy przyzwyczajeni, stanie się po prostu historią.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News