PILNE: Od 1 kwietnia 2023 roku myjnia samochodowa nie pozwoli nam umyć auta tak jak dziś. W życie wejdą ważne zmiany

PILNE: Od 1 kwietnia 2023 roku myjnia samochodowa nie pozwoli nam umyć auta tak jak dziś. W życie wejdą ważne zmiany

PILNE: Od 1 kwietnia 2023 roku myjnia samochodowa nie pozwoli nam umyć auta tak jak dziś. W życie wejdą ważne zmiany

Podaj dalej

Myjnia samochodowa to miejsce, które odwiedza każdy kierowca. Jedni robią to częściej inni rzadziej, ale na pewno nie da się pozostawać obojętnym wobec takich punktów usługowych. W ostatnich latach znaczącą popularność zyskały te bezdotykowe, które wyrosły niczym grzyby po deszczu. I to bardzo dobrze, bowiem zakończyły trend mycia aut pod domem.

Zaskakująca zmiana. Myjnia samochodowa bez pieniędzy

myjnia samochodowa piana
fot. freepik

Kto dość baczniej śledzi zmiany w przepisach już wcześniej mógł usłyszeć o tym, co się szykuje. A szykuje się zmiana w płaceniu. Kierowcy już nie będą potrzebowali pieniędzy w formie fizycznej do tego, aby umyć samochód. Nie potrzebna będzie również na miejscu rozmieniarka, bez której tak naprawdę liczba klientów byłaby mocno ograniczona.

Choć tak naprawdę wydawać by się mogło, że tuż obok potrzebny by był jeszcze bankomat. Dla wielu kierowców myjnia samochodowa w obecnej formie jest dużym problemem organizacyjnym. Mało kto w dzisiejszych czasach używa i nosi ze sobą pieniądze w portfelu. Wszyscy już nawet podświadomie wybierają miejsca, gdzie można płacić za pomocą karty.

Problem ten jednak niebawem się zakończy. Ministerstwo Finansów wprowadza zmianę – fiskalizację myjni, gdzie jedną z możliwości na myjniach samochodowych będzie możliwość płacenia za usługę kartą. To dla wielu osób będzie wygoda i zachęta do tego, aby częściej zajeżdżać w takie miejsca. Skorzystają na tym, jakby nie patrzeć, także same… samochody. Będą po prostu częściej myte i czystsze. Rozwiązanie małego problemu ułatwi pod tym względem życie.

myjnia samochodowa woda
fot. freepik

Nie o wygodę tutaj jednak chodzi

Ministerstwo Finansów nie wprowadza jednak zmiany pod takim względem, aby ulżyć kierowcom. Chodzi tutaj tylko i wyłącznie o potencjalne ograniczenie prania brudnych pieniędzy. Dlatego też w tego typu miejscach pojawią się nie tylko czytniki kart, ale wszyscy otrzymamy za dokonaną usługę paragon.

Dziś aż trudno sobie wyobrazić, aby dokonując zakupu usługi nie otrzymać potwierdzenia. Zmiany tak naprawdę miały wejść na dniach, bowiem od 1 października. Ministerstwo przystało jednak na prośbę właścicieli i zgodziło się na to, aby dopiero od 1 kwietnia 2023 roku każda myjnia samochodowa w Polsce została wyposażona w kasę fiskalną. Nie pozostaje nic innego jak poczekać te nieco ponad pół roku, aż w końcu będzie nieco nowocześniej w tych miejscach i ”uczciwiej”. Łatwiej na pewno będzie złożyć reklamacje mając dowód zakupy.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News