PILNE: Obłuda w sprawie silników typu diesel. Tak śmieją nam się w twarz zrzucając na nas winę

PILNE: Obłuda w sprawie silników typu diesel. Tak śmieją nam się w twarz zrzucając na nas winę

diesel spaliny co2

Podaj dalej

Silnik typu diesel uważany jest za jednego z największych trucicieli powietrza. Z tego powodu podnoszone są normy emisji spalin, słychać nieustanne nagonki, czy po prostu motoryzacja przechodzi na elektryki. Nie od dziś jednak wiadomo, że temat ten jest dość kontrowersyjny i wydaje się mało słuszny dla wielu. Krytycy mają kolejny powód ku temu, aby tak sądzić.

Diesel zły? To co powiedzieć o tym

Szczyt klimatyczny COP26 w Glasgow to obecnie jedno z największych wydarzeń na świecie. To właśnie tam przybywają światowi przywódcy i liderzy biznesu, aby rozmawiać o tym, co dobre dla klimatu, a co złe. Sęk jednak w tym, że pojawiają się tam w dużej mierze prywatnymi odrzutowcami. Nawet prezes Amazona Jeff Bezos, który od lat poucza świat w tej kwestii.

Już kilka dni wcześniej pojawiły się informacje, że większość osób będzie podróżowała po przybyciu do hoteli samochodami Tesla. Jak się jednak okazało ilość pojazdów jest tak duża, że trzeba było zaopatrzyć COP26 w agregaty prądotwórcze. Te oczywiście napędzane są przez diesel, który wytwarza energię dla samochodów elektrycznych. Hipokryzja przegania hipokryzję.

Łącznie prywatnych odrzutowców ma pojawić się około… 400. Utworzył się tak ogromny zator, że zabrakło dla samolotów miejsc i te musiały lecieć na inne lotniska. Przypomnijmy, że rozmawiamy tutaj o osobach, które chcą dobrze dla naszego klimaty i środowiska. Przy tym negują diesel i inne paliwa, które szkodzą klimatowi.

Zielona hipokryzja

Dail Mail wyliczył, że szczyt COP26 wyemituje 13 tys. ton CO2, czyli tyle, ile przez cały rok przy średniej konsumpcji wytworzy 1,6 tys. Brytyjczyków. Prywatne samoloty oceniane są jako środek lokomocji, który najbardziej przyczynia się do niszczenia klimatu. Choć jak zauważa gazeta, te osoby atakowały będą zwykłych ludzi.

„Niektórzy działacze na rzecz ochrony środowiska będą podczas COP26 wzywać innych do ograniczenia podróży lotniczych i jedzenia mniejszych ilości mięsa, ale dotąd mało mówiono o miliarderach latających własnymi samolotami na trasach, które już są obsługiwane przez regularne loty” – czytamy.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News