PILNE: O tyle spadnie cena za diesel i benzynę przez kryzys. Zbierają się czarne chmury, lecz kolorowe dla kierowców

PILNE: O tyle spadnie cena za diesel i benzynę przez kryzys. Zbierają się czarne chmury, lecz kolorowe dla kierowców

benzyna diesel ceny paliw vat

Podaj dalej

Dużo ostatnio mówi się o kryzysie i o tym, jak zmieni on cenę za diesel i benzynę. Choć czas przyszły jest niewątpliwie już tutaj nie ma miejscu, bowiem należy mówić już o teraźniejszości. Już bowiem rozpoczęły się obniżki ceny paliw, choć może dla kierowców nie są one jeszcze aż tak wyraźne i oczywiste. To tylko jeszcze kwestia kilku tygodni, aż przekonamy się na własnej skórze o problemach współczesnego świata.

Diesel i benzyna tanieje przez kryzys na świecie

diesel benzyna tankowanie
fot. freepik

Wojciech Jakóbik z BiznesAlert.pl jasno daje do zrozumienia, że to nie prezydent Stanów Zjednoczonych, ani też Arabia Saudyjska uratuje świata. To kryzys ma sprawić, że diesel i benzyna będą tańsze, bowiem już spada popyt na paliwa. A będzie tylko gorzej, a więc tak naprawdę ”sami sobie pomożemy w tym co się dzieje”, po prostu mniej tankując.

”Przerób rafineryjny w Chinach spadł w czerwcu o 10 procent i nie chodzi o problemy z dostępem do surowca jak w Europie wdrażającej do końca roku embargo na ropę morską z Rosji. To zwiastun kryzysu gospodarczego o oddziaływaniu globalnym, który da w końcu tańsze paliwa na stacjach, ale będzie mu towarzyszył wzrost ubóstwa, który sprawi, że klienci kupią sobie go mniej.’‚ – pisze Jakóbik.

Tym samym, jeżeli każdy kierowca mocno zredukuje swoje tankowanie, a tym samym podróże, tym szybciej cena za diesel i benzynę będzie niższa. A niższa być musi, bowiem baryłka systematycznie tanieje od ponad miesiąca, kiedy Bank Światowy ogłosił realne ryzyko recesji globalnej. A ta staje się nie coraz bardziej realna, tylko tak naprawdę już się rozpoczęła.

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo
fot. freepik

Za ile będziemy tankować?

Dziś najważniejsze pytanie jest takie – po ile będzie diesel i benzyna w dobie kryzysu. Na to pytanie, tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Szacuje się, że jesień będzie tańsza gdzieś o około złotówkę na litrze, a może i więcej. Tym samym ceny paliw będą na poziomie około 6,50 zł/l. To już na pewno bardziej satysfakcjonująca cena niż ta obecnie.

Niżej może być ciężko spaść, bowiem nadchodzą nowe problemy – drogi gaz, drogi prąd, brak węgla i wiele innych tego typu kłopotów. To niestety wywoła kolejną falę kryzysów, która znów będzie odbijała się na wszystkim wokół. Niestety jak zawsze najbardziej dotknie to nas, obywateli. A dokładniej mówiąc nasze portfele.

diesel benzyna ceny paliw
Freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News