PILNE: O ile zdrożeje diesel, benzyna i LPG w tym tygodniu? Podano ceny paliw, które wydamy na tankowanie

PILNE: O ile zdrożeje diesel, benzyna i LPG w tym tygodniu? Podano ceny paliw, które wydamy na tankowanie

benzyna diesel lpg ceny paliw

Podaj dalej

Nadchodzące zmiany w cenie za diesel, benzynę i LPG rozpoczną się już na dniach. Kierowcy muszą być przygotowani na to, że spadki cen paliw, które towarzyszyły im przez ostatnie tygodnie, dobiegły tak naprawdę końca. Już ostatnie dni pokazały, że pochyłka w wykresie zaczęła się wyraźnie wypłaszczać. Czas na większe odbicie?

Po ile diesel, benzyna i LPG w połowie sierpnia?

diesel palwio benzyna
fot. freepik

Warto zauważyć, że jednak nie wszystko będzie drożeć! W przypadku LPG nie należy spodziewać się wzrostu ceny na stacjach. Autogaz powinien kosztować tyle ile za niego płacimy, a nawet symbolicznie taniej. W ostatnich miesiącach tylko zanotowano dwie niewielkie podwyżki, które już praktycznie zostały ”wchłonięte”. Miały bowiem one miejsce w ostatnim czasie, a kierowcy tych kilku groszy nawet nie odczuli na stacjach.

Benzyna i diesel jednak aż tak bardzo nie ucieszy, ale… na pewno też nie zmartwi. Mimo, iż w piątek ropa przekroczyła 100 dolarów (lecz po chwili spadła), to i tak dużych wzrostów nie należy się spodziewać. W trzecim tygodniu sierpnia diesel oraz benzyna, jak wynika z przewidywać może zdrożeć maksymalnie o około 10 groszy. Biorąc pod uwagę, jak oba paliwa mocno potaniały w ostatnich dniach, taka sytuacja nie powinna zmartwić.

Tym bardziej, że na horyzoncie widać, że będziemy mieli do czynienia za jakiś czas znów z obniżkami. Na większe jednak trzeba będzie poczekać, ale takie perspektywy klarują się coraz wyraźniej na wrzesień. Głównym powodem będzie koniec wakacji i zmniejszenie popytu na paliwa. Miliony ludzi na świecie zakończy podróżowanie po kraju czy krajach swoim autem.

benzyna diesel akcyza vat ceny paliw podatki
fot. freepik.com – feepikcontributorthailand

Lżej dla kieszeni

W drugiej połowie roku kierowcy na pewno odczują poprawę sytuacji, jeżeli chodzi o wydatki na tankowanie. Zapowiada się na to, że będziemy płacili za diesel oraz benzynę w okolicę 6,00-6,50 zł/l. To już będą ceny, które na pewno nie będą dla Polaków ”aż tak straszne”. W zasadzie przy inflacji i nowej rzeczywistości cenowej, będzie należy je uznać za normalne.

Sęk w tym, że jest jeszcze tarcza antyinflacyjna, która obniża ceny paliw o około złotówkę. Czy zatem od 1 stycznia wrócimy do szarej rzeczywistości i będzie powrót koszmaru? Rząd na pewno będzie chciał to w jakiś sposób rozwiązać, ale nie pozwoli na to, aby podatki za diesel, benzynę i LPG nie wpadały w mniejszych wartościach niż wcześniej.

benzyna diesel lpg ceny paliw cena obniżka okazja promocja
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News