PILNE: Nowy przegląd samochodu doprowadzi do przełomu w Polsce. To będzie duży wydatek

PILNE: Nowy przegląd samochodu doprowadzi do przełomu w Polsce. To będzie duży wydatek

przeglad samochodu pieniadze

Podaj dalej

Przegląd samochodu w nowej wersji może dość znacząco odbić się na bardzo dużej grupie kierowców. W bardzo bliskiej perspektywie możemy obudzić się w zupełnie nowej rzeczywistości, jeżeli ruch na polskich drogach. Biorac pod uwagę kilka składowych za dwa, trzy lata aut może być znacznie mniej niż doświadczamy obecnie.

Nowy przegląd samochodu wyeliminuje stare auta z dróg

przeglad samochodu badanie
fot. freepik

To wręcz niewiarygodne, ale średni wiek samochodu w Polsce wynosi obecnie 15,5 roku! Biorąc pod uwagę w jakim wieku złomuje się średnio samochody, to naprawdę niewiele brakuje do tego, aby zdecydowania większość wjechała na szrot. Choć tak naprawdę już teraz większość aut, która jeździ, tak naprawdę nie powinna pojawiać się na drogach. Wiedzą to nawet sami ich właściciele, ale trudno oczekiwać od nich tego, że pozbędą się auta.

Dlatego też przegląd samochodu raz na zawsze ma rozwiązać kwestie starych pojazdów w kraju. I to w zasadzie nie starych, bo część z nich zdecydowanie jest sprawa, zadbana i nadająca się do jazdy. Lecz mówiąc kolokwialnie – druga połowa już niekoniecznie. I to właśnie o to mają zadbać diagności, aby takie pojazdy nie przechodziły już przeglądów. O ile oczywiście faktycznie nie są w stanie go przejść.

Samochód w złym stanie technicznym jest ogromnym zagrożeniem na drodze. I to nie tylko dla samego kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu. W dodatku takie auta mają niskie normu EURO, a co za tym idzie trują otaczające środowisko. To także jeden z kluczowych powodów zmian, w dobie gdy wszyscy starają się zadbać o naszą planetę.

tablica rejestracja samochodu
fot. freepik

Handel nie będzie opłacalny

Zmiana jeżeli chodzi o przegląd samochodu ma się też odbić na handlu pojazdami. Także tymi sprowadzanymi z innych krajów. Krótko mówiąc, będzie mało opłacalne ściąganie starego samochodu, który niekoniecznie nawet po remoncie ma świetlną przyszłość. W dodatku pod tym względem mówi się również o dodatkowym podatku, jaki ma wejść w życie w najbliższym czasie.

Stare auta to tańsze auta, a to rzecz jaka przemawia do Polaków. Zwłaszcza w dobie, gdy pieniądz ma coraz mniejszą wartość, a wszystko drożeje. Dochodzi jednak kwestia tego, że nawet jeżeli ktoś może kupić tanie auto, to niekoniecznie stać go na utrzymanie. Wysokie ceny paliw mocno działają na wyobraźnie. Jak widać jest wiele czynników, które mocno namieszają w najbliższych miesiącach na rynku samochodów używanych.

parkowanie mandat samochod
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News