PILNE: Nowy podatek od emisji spalin samochodu. Zapłacą go wszyscy Polacy i nie będzie to mała kwota

PILNE: Nowy podatek od emisji spalin samochodu. Zapłacą go wszyscy Polacy i nie będzie to mała kwota

podatek sejm samochod

Podaj dalej

To po prostu nieuniknione, nowy podatek dotknie wszystkich kierowców w Polsce. I nie ma co wierzyć w zapewnienia, które można usłyszeć w mediach z ust polityków, że to nigdy nie będzie miało miejsce. Jeżeli Polska nie nałoży tego podatku na kierowców, to nasz kraj nie dostanie z Unii Europejskiej ani złotówki. Co za tym idzie, na takie działanie nikt sobie nie może pozwolić.

Który rząd nałoży ten podatek

podatek pieniadze kierowcy
prezydent.pl

Dziś temat ten jest po prostu niechciany do poddawania dyskusji, niechciany w mediach z prostej przyczyny. Idą wybory do Sejmu i Senatu, a więc nowy podatek jaki ma się pojawić – wysoki i dla wszystkich, nie jest niczym przyjemnym. Zwłaszcza w dobie wysokiej inflacji, kosztów kredytów i życia w kraju.

Nowy podatek jest wpisany w Krajowym Planie Odbudowy. I to nie jest tak, że są jakiekolwiek furtki, aby go nie wprowadzać. Rząd na dzień dzisiejszy ma stanowisko, że ”zapis ma formę otwartą, co oznacza, że nie ma konkretnych ustaleń dotyczących szczegółów samych opłat i podatków. ” Jak twierdzi ekspert, tak nie jest.

– Zapis jest konkretny i wiążący, jak każdy inny kamień milowy w KPO. Od zrealizowania tej reformy do 2026 r. będzie zależała wypłata unijnych pieniędzy. Chciałbym też zaznaczyć, że KE nie narzucała Polsce konkretnych kamieni milowych w tym zakresie. One są zapisane w strategiach rządowych. Wspomniane przykłady wynikają np. ze strategii dla zrównoważonego rozwoju transportu do 2030 r. przyjętej przez rząd w roku 2019 – powiedział w Money.pl Przemysław Kalinka z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

nowy podatek spaliny
fot. freepik

To nie jedyna rzecz za jaką zapłacimy

To nie jedyny wydatek jaki będzie czekał na kierowców. Trzeba pamiętać również, że będzie nowy podatek przez który podniesieniu ma ulec również opłata rejestracyjna dla aut spalinowych. A to wszystko ma wejść w życie już od 2026 roku. Kto wygra kolejne wybory w naszym kraju będzie zobowiązany do tego, aby wprowadzić go w życie.

Zapewne głośniej o tym wszystkim będzie po wyborach, a dokładnie w 2025 roku. Wtedy rząd będzie musiał się zająć tym priorytetowo, bowiem w innym przypadku po raz kolejny podpadniemy Unii Europejskiej. A przecież dla rządu to także dodatkowa dawka pieniędzy od obywateli. A więc na pewno z tego powodu nikt nie będzie ronił łez… prócz kierowców.

now podatek dla kierowców
Freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News